Інформація
про роботу та заходи проведені
у 2014-2015 навчальному році у ДНЗ № 16

У дошкільному навчальному закладі № 16 „Веселка“ компенсуючого типу ,центрі реабілітації функціонує 11 груп, з них: 2 - логопедичні, 1- ортопедична, 1- інтергована для дітей-інвалідів (ДЦП), 7 – тубінфіковані, загального розвитку, в яких виховуються, навчаються та проходять лікувально–профілактичні заходи 260 тубінфікованих дітей, режим перебування дітей в ДНЗ – 10,5 годин. Всі діти (100 %) у мікрорайоні охоплені дошкільною освітою.

Батьки віддають нам найцінніший скарб свого життя - це своїх дітей, тому кожен працівник нашого дошкільного закладу, а їх 75 працівників, проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей в закладі. Одним із показників є відсутність випадків травмування дошкільників під час відвідування дошкільного закладу на протязі 3 років. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу. Систематично видаються необхідні накази, проходять інструктажі, анкетування, тестування педагогів на знання правил ТБ, ПП, БЖД. Це питання заслуховується на нарадах при завідуючій, педрадах, батьківських зборах, тощо.

За необхідністю проводяться ремонтні роботи протягом навчального року, капітальні ремонти закладу відбуваються у літній період. Так за рахунок місцевого бюджету, а це 1 млн. 200 тис. гривень, закінчується капітальна реконструкція даху. За сприяння виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради та управління освіти і науки були виділені кошти на придбання апарату для спелеокамери, 2-х холодильників, конфорок для електричних плит та комплекту дитячих меблів. За рахунок спонсорської допомого фізіотерапевтичний кабінет поповнився новим обладнанням, а саме: апаратом для виготовлення кисневих пінок (В.М.Литвин) та сучасним інгалятором(С.Ф.Портянко).

Поліпшення матеріально-технічної бази навчального закладу впроваджується за рішенням батьківських активів. На виконання норм передбачених законодавчими документами щодо освітлення в групових приміщеннях, за благодійні батьківські кошти проведено заміну 70 світильників на сучасні енергозберігаючі та встановлено 14 нових дверей до групових кімнатах. Постійно проводяться поточні ремонтні роботи.

У дошкільному навчальному закладі із своїм сталим пріоритетним направленням створено здоров’язберігаючий освітній простір, що базується на формуванні перших знань про здоров’я та здоровий спосіб життя.
Комплексна система лікувально-оздоровчих заходів допомагає педагогам, медпрацівникам планувати обсяг і зміст роботи з дітьми так, щоб забезпечувати належний фізичний та розумовий розвиток.

Всі діти дошкільного закладу перебувають на диспансерному обліку, протягом року їх 2 рази оглядають лікарі. Також кожна дитина отримала курс профілактичних заходів, а саме: масажу, фізіотерапевтичні процедури, лікувально-профілактичні сеанси у спелеокамері, постійне відвідування сауни, смачна фітотерапія та кисневі пінки. Тому ми маємо відповідні досягнення:
• позитивна динаміка показників росту і ваги (відповідно до віку);
• зниження тривалості захворювання;
• відсутність ускладнення після чергового захворювання;
• зменшення кількості днів, пропущених дитиною через хворобу протягом року.

Реалізація змісту освітнього процесу в ДНЗ здійснювалась відповідно завданням Базового компонента дошкільної освіти, державних програм „Українське дошкілля“, „Впевнений старт“, власних програм „Здоров’я “ і „Надія“.
Освітньо - виховний процес здійснює 33 педагогічних працівники. 23 вихователі груп, 2 логопеди, інструктор фізкультури, вихователь зображувальної діяльності, практичний психолог враховуючи індивідуальні особливості дітей та рівень розвитку підбирають форми та методи роботи з дітьми, а також особлива увага приділяється системній роботі з родинами.

З метою організації обміну досвідом та вдосконаленням своєї фахової майстерності у 2014 - 2015 навчальному році педагоги закладу були активними учасниками методичних заходів міста. Так на базі дошкільного закладу було проведено День Дошкільника, методичне об’єднання логопедів на тему „Корекційно-відновлювальна робота по усуненню вад усного мовлення“, методичне об’єднання вихователів старших груп на тему „Використання практичних методів у процесі ознайомлення з природою дітей старшого дошкільного віку“, методичне об’єднання практичних психологівна тему „Нестандартні методи педагогічної допомоги: кольротерапія“ та методичне об’єднання медичних сестер навчальних закладів (проводився вперше в місті) на тему „Комплексна профілактика застудних захворювань“.

Завідуюча та вихователь-методист підготували та презентували портфоліо ДНЗ у рамках заходу „Портфоліо ДНЗ: рефлексивна газета“. Учасником педагогічних читань була вихователь-методист Косяк Т.В., яка підготувала та представила матеріал за темою „Педагогічна рефлексія вихователя ДНЗ у працях Т.Поніманської, Н.Гавриш“.

На методичній раді ІМЦ вчитель-логопед Борисова Т.В. презентувала матеріали з досвіду роботи на тему „Логоритміка в системі корекційно-відновлювальної роботи з подолання комплексних порушень у дітей із загальним недорозвитком мовлення“.

Вихователі закладу Левківська Г.С., Онищенко Т.В., Пилипчук Т.М. були модераторами на фестивалі діяльнісної педагогіки. Члени клубу дошкільної еліти педагоги Левківська Г.С., Пилипчук Т.М., Дейнеко В.А., Москвичова А.І. брали активну участь у проекті „Рефлексивні запитання, як засіб формування чуттєвої сфери дитини дошкільного віку“.

Педагогічні працівники закладу є активними учасниками обласної виставки „Сучасна освіта Житомирщини“. У 2014/2015 навчальному році взялили участь в обласній виставці „Сучасна освіта Житомирщини - 2015“ вихователі Левківська Г.С., Москвичова А.І., вчитель-логопед Борисова Т.В. та практичний психолог Пасєка Т.І. Роботи вчителя-логопеда Борисової Т.В. та практичного психолога Пасєки Т.І. відзначені дипломами Житомирської облдержадміністрації.

За результатами атестації педагогічних працівників підвищили свою кваліфікаційну категорію 3 педагогів ( Левківська Г.С. - вища категорія, Москвичова А.І. - І категорія, Пасєка Т.І. - ІІ категорія), логопед Борисова Т.В. підтвердила вищу категорію і отримала звання „ учитель-методист“ , а також була представлена до номінації „Освітянський Олімп“ на щорічний відкритий рейтинг популярності „ Гордість міста 2014 року “.

Протягом навчального року одним із основних завдань у роботі із сім’ями вихованців було: згуртувати, зацікавити, відволікти від буденних справ та тяжких подій у державі та довести, що ми сильна нація духом, тілом і традиціями. Саме ці завдання були взяті за основу при підготовці та проведенні загальносадових свят. Вже багато років в закладі традиційними стали такі заходи, як День Милосердя та Свято Моржів, які дуже до вбодоби, як дітям так і їхнім батькам. Але час іде і життя вносить свої корективи, тому ми започаткували проведення нових свят, а саме: осінні тематичні ранки замінили загальносадовим осіннім благодійним ярмарок „Осінні фантазії“, а частка грошей, зароблених дитячими руками, подарує справжньому патріоту Нашої України військовослужбовцю 30 ОМБ Сергію Полянському віру, надію і любов до життя.

Дотримуючись традицій нашого народу святкування Новорічно-різдвяних свят, діти старшої логопедичної групи зібрали всіх охочих на „ Андріївські вечорниці “, які пройшли у гарному настрої, веселими іграми з калитою та частуванням смачних андріївських вареників. Також в гарних традиціях пройшло свято „Святого Миколая“, яке провели діти старшої групи „Пролісок“.

А проводами зимових свят стало свято „Масляна “, на якому різноманіття млинців, які приготували батьки разом із своїми дітьми, веселі пісні, змагання та конкурси, ще довго згадували і діти , і батьки.

На високому рівні пройшли тематичні дні до дня народження Л.Українки та Т.Шевченка, а для кращого закріплення матеріалу була організована для дітей старшої групи екскурсія до музею Л.Українки.
Лагідний та сонячний травень приніс свята, які несуть тепло,любов, радість.

Так об’єднавши травневі свята День матері, День сім’ї та День вишиванки провели підсумковий захід навчального року „ Свято родинної творчості “. З різними вокальними номерами виступали родини наших вихованців, а як дарунок для всіх батьків наші працівники підготували жартівливу пісню про пироги. Головною темою всіх виступів був мир, шанування українських традицій, любов до дітей, родини та рідного краю. Кульмінацією свята став спільний хоровод усіх присутніх на святі під гарний музичний твір „Україна – це я !“ та частування смачними пирогами.

Завідуюча ДНЗ № 16 В.І.Данюк.
Кiлькiсть переглядiв: 498

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.