ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КОРОТКИЙ НАРИС)

/Files/images/загальне фото імц.jpg

Головними завданнями міського інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради є науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу,організація та удосконалення відповідної фахової освіти та кваліфікації працівників навчальних закладів,забезпечення професійною інформацією, виявлення, вивчення та розповсюдження передового управлінського та педагогічного досвіду, допомога в розробці та проведенні експертизи інноваційних програм, методик, навчальних планів тощо.

Метою діяльності ІМЦ є організація безперервної роботи методичної служби міста Новограда-Волинського, підвищення науково-методичного рівня і фахової майстерності педагогічних і керівних кадрів дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Інформаційно-методичним центром проводяться науково-практичні заходи Всеукраїнського та регіонального рівнів: фестиваль педагогічних ідей, регіональний фестиваль практичної психології, регіональний півфінал Всеукраїнського брейн-рингу від Представництва ЄС в Україні, творчі зустрічі колег, управлінський діалог з питань формування культури керівника сучасного навчального закладу «Управлінський міст», виїзні семінари.

З метою вивчення, узагальнення та впровадження в педагогічну практику досвіду використання інноваційних технологій і сучасних форм організації навчально-виховного процесу на базі освітянських закладів міста інформаційно-методичним центром організовуються обласні семінари, семінари-тренінги, психологічні тренінги.

З метою впровадження наукових здобутків та інноваційних технологій у педагогічну практику до організації навчання та проведення методичних заходів на рівні міста інформаційно-методичним центром залучаються викладачі вищих навчальних закладів, представники Академії педагогічних наук, автори підручників, редактори педагогічних видань.

Популярною формою висвітлення та узагальнення передового педагогічного досвіду є фестивалі, ініційовані інформаційно-методичним центром. Досвідом інтерактивного навчання та розвитку дітей педагоги діляться на майстер-класах у форматі фестивалю діяльнісної педагогіки.

Важливою складовою діяльності ІМЦ є організація та проведення I етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», інших фахових конкурсів і змагань педагогічних працівників: «Класовод року», «Класний керівник року», «Вихователь року». Завдяки роботі ІМЦ здійснюється організація та проведення засідань Малої академії наук, учнівські конференції, конкурси-захисти робіт юних науковців міста, предметні олімпіади.

На базі ІМЦ працюють:

 • Школа молодого педагога,
 • Школа педагогічної майстерності,
 • Клуб дошкільної еліти,
 • Клуб творчого спілкування,
 • Школа психологічного здоров’я,
 • Школа педагогічної майстерності «Від креативного методиста – до творчого вчителя».
За ініціативи ІМЦ у місті відновлює роботу школа «Обдарована дитина» - це спеціальна форма підготовки переможців міських олімпіад до обласного етапу.

Для комплексного об’єктивного оцінювання рівня кваліфікації педагогічної майстерності, перевірки особистісного зростання здійснюється щорічна атестація педпрацівників. За результатами атестації інформаційно-методичним центром випускається збірка «До вершин професійної майстерності»,

Створена в місті за участю ІМЦ система виховної роботи дозволяє дітям отримати досвід соціальної активності, сприяє формуванню життєвих компетенцій особистості. Проводяться такі патріотичні заходи: уроки Мужності, флешмоби, акції «Голуб миру», «Лист пораненому», урок миру «Україна-єдина країна», зустрічі з учасниками бойових дій зони АТО, створено міський учнівський патріотичний клуб «Звягель-Патріот», який провів міську конференцію та презентував літопис «Герої не вмирають», відкрито меморіальні дошки загиблим випускникам навчальних закладів

Важливим напрямком у виховній роботи стала організація ІМЦ діяльності Асоціації європейських клубів міста: спільні семінари, фестивалі, проведення дня Європи у школах міста, міжнародні обміни, поїздки, зустрічі.

Досвід успішної розробки та реалізації проектів дає можливість навчальним закладам міста брати участь і вигравати конкурси та гранти на фінансування відповідних проектів. Вдало реалізуються проекти шкільних молодіжних обмінів між Україною та Польщею, Україною та Німеччиною. До участі у міжнародних обмінах залучено всі загальноосвітні навчальні заклади міста.

З метою пропаганди здорового способу життя в навчальних закладах м. Новограда-Волинського здійснюються такі заходи:

 • Олімпійський тиждень,
 • Олімпійський урок,
 • «Олімпійське лелеченя»,
 • проводяться тематичні виховні години, учасниками яких є ветерани спорту, спортсмени, тренери.
 • Організовуються різноманітні спартакіади, спортивні змагання, турніри тощо.

Велику увагу ІМЦ приділяє висвітленню в засобах масової інформації інноваційної діяльності педагогічних колективів та окремих педагогічних працівників. Інформація про методичні заходи систематично подається методистами на сайти міської ради, управління освіти і науки та інформаційно-методичного центру. Сайт управління освіти і науки та інформаційно-методичного центру створено на платформі EDUkIT, з 11 грудня 2011 року розпочалося його активне наповнення. Сьогодні сайт є інформаційною ланкою між управлінням освіти, інформаційно-методичним центром та навчальними закладами міста.

Поширенню педагогічного досвіду педагогів Новограда-Волинського сприяє робота при ІМЦ філії видавництва «Шкільний світ». Основні питання діяльності освітянських закладів розкриваються на сторінках щорічних видань ІМЦ «Педагогічний вісник», «Мозаїка освітянських подій».Стрижнева ідея друкованих видань – узагальнити матеріали, які ілюструють забезпечення рівного доступу до якісної освіти в умовах її модернізації, формування сучасного освітнього середовища. Інформаційно-методичним центром реалізується проект «Методична скарбничка. Створюємо разом».

Колектив інформаційно-методичного центру за високі досягнення в організації навчально-виховного процесу та вагомий внесок у розвиток педагогічної науки і освіти нагороджено Почесною грамотою Академії педагогічних наук України, визнано переможцем у міському відкритому рейтингу популярності «Гордість міста». ІМЦ був неодноразово нагороджений грамотами обласного управління та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за змістовність матеріалів, представлених на педагогічних виставках та впровадження педагогічних інновацій у практику роботи освітянських закладів. За результатами четвертої виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» інформаційно-методичний центр нагороджено Дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Національної академії педагогічних наук України за активне упровадження інноваційних освітніх технологій. Крім того, ІМЦ визнано лауреатом конкурсу «Інноватика в сучасній освіті - 2012» та нагороджено срібною медаллю у номінації «Організаційно-методична діяльність інститутів післядипломної освіти з упровадження інновацій у діяльності навчальних закладів». Колективу ІМЦ оголошено подяку від Міністерства освіти і науки за активну участь в організації та проведенні Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Педагогічний колектив ІМЦ нагороджений дипломом І ступеня Управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації у номінації «Науково-методичний та організаційний супровід рай(міськ) методичних кабінетів, центрів у впровадженні інновацій у загальноосвітніх навчальних закладах».

Інформаційно-методичний центр відкритий до співпраці, тільки у співробітництві з партнерами бачить підвищення результативності власної роботи.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 3561

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.