Палац дітей та молоді м.Новограда-Волинського

Палац дітей та молоді міста Новограда-Волинського – позашкільна установа, широкодоступний заклад освіти, який дає дітям та молоді додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля. Заклад є одним із передових позашкільних навчальних закладів України: у лютому 2009 року отримано нагороду Академії педагогічних наук України «Флагман сучасної освіти України».

Палац дітей та молоді в своїй діяльності керується Законом України від 22 червня 2000 р. №1841-ІІІ «Про позашкільну освіту» (із змінами, внесеними згідно із Законами) та Положенням про позашкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001р. №433.

Палац дітей та молоді міста Новограда-Волинського - комплексний, багатопрофільний позашкільний навчальний заклад, організаційний, координаційний та методико-інформаційний центр навчально-виховної роботи в місті.

В Палаці функціонують, органічно доповнюючи зміст роботи одне одного, відділи: раннього творчого розвитку дитини, художньо-естетичного виховання, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, еколого-натуралістичний, науково-технічний, гуманітарний.

Навчально-виховний процес забезпечують 25 педагогів, у тому числі директор закладу (Добровольна О.Х.), 2 завідуючих відділами (Костюк О.Є., Маркович О.Е.), 1 методист (Челядіна Н.Б.), 2 акомпаніатора, 19 керівників гуртків, з них: 1 майстер народної освіти (Дмитрук Т.М.), 1 відмінник освіти (Харитонов О.М.), чотирьом педагогам присвоєно звання «Керівник гуртка-методист» (Желєзнова О.К., Антошевська Л.А., Костюк О.Є., Харитонов О.М.).

В гуртках займається 1030 (1700) дітей віком від 3 до 21 року. Усі гуртки та творчі об’єднання ПДМ є експериментальними осередками для апробації нових навчально-виховних програм, інноваційних методик профільного навчання на основі сучасних особистісно орієнтованих педагогічних технологій. Апробовано та успішно використовуються авторські програми гуртків «Колаж» (керівник Желєзнова О.К.), «Фітодизайн» (керівник Дмитрук Т.М.), ЦРТР «Першоцвіт» (керівник Антонова М.В.).

Педагоги закладу працюють над удосконаленням системи гурткової роботи в освітніх закладах міста; залучають учнів шкіл до участі в обласних, всеукраїнських конкурсних заходах, навчально-дослідницької та пошуково-краєзнавчої роботи; ведуть просвітницьку роботу серед педагогічних колективів шкіл щодо впровадження найбільш ефективних методик і технологій навчально-виховної та розвивальної роботи з дітьми та учнівською молоддю.

Для підсилення в місті та області креативного потенціалу позашкільного навчально-виховного мікросоціуму, з метою сприяння розвитку юних талантів та обдарувань педагогічним колективом Палацу дітей та молоді розроблено та забезпечено реалізацію щорічного обласного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Кришталеві нотки», забезпечується участь гуртківців в обласних, всеукраїнських конкурсах, фестивалях, змаганнях, масових заходів для учнівської молоді за різними напрямами позашкільної освіти. Кращі вихованці ПДМ представляють місто на обласних та всеукраїнських заходах, забезпечуючи високий рейтинг позашкільного закладу.

У практику роботи Палацу ввійшло проведення науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів (в місті та області), засідань методичної та педагогічної рад. Велика увага приділяється питанню підвищення фахової компетентності та творчого потенціалу педагогів. З цією метою організовано роботу профільних методичних об’єднань, у рамках роботи яких проводяться щорічно психолого-педагогічні тренінги, майстер-класи. Вперше в 2010-2011 навчальному році відбувся конкурс педагогічної майстерності «Керівник гуртка року», в якому абсолютним переможцем стала Желєзнова О.К., керівник гуртка «Колаж».

Значну увагу педагоги закладу приділяють роботі щодо розроблення та впровадження здоров’я збережувальних технологій. Формування у вихованців здорового способу життя є пріоритетним напрямом навчально-виховної роботи Палацу дітей та молоді. Особлива увага спрямовується на роботу з профілактики ВІЛ/СНІДУ. Проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота в гуртках і творчих об’єднаннях, практикуються лекції, тематичні заходи, дні здоров’я. Щороку проходяться конкурси творчих робіт (малюнків, плакатів) на тему боротьби зі СНІДом.

Важливе місце в навчально-виховній роботі ПДМ відведено таким формам роботи, що спрямовані на організацію змістовного відпочинку та оздоровлення вихованців. Робота в пришкільних оздоровчих таборах є логічним продовженням профільного навчання в гуртках, інших творчих об’єднаннях. Метою є створення умов для творчої самореалізації вихованців за обраним профілем навчально-творчої діяльності; відпочинку, оздоровлення і розвитку; формування навчально-творчого соціуму. Їх використання органічно поєднує різні форми оздоровчої та дозвіллєвої роботи та сприяє розширенню практичної та соціально-творчої складових освітнього процесу.

Колектив Палацу дітей та молоді разом з своїми вихованцями ведуть активну творчу діяльність, приймаючи участь в внутрішніх, загальноміських та обласних заходах.

При Палаці дітей та молоді функціонує центр раннього творчого розвитку – «Першоцвіт». Близько 45 дітей віком від 3 до 6 років щорічно відвідують Центр, де на них чекають цікаве спілкування з педагогами та улюбленими героями. На заняттях з розвивальних ігор діти виконують творчі завдання та знаходять відповіді на логічні загадки. З казковими героями пізнають яскравий світ фарб на заняттях «Умілі ручки». Знайомитися, вітатися, розповідати про себе, грати і співати англійською мовою діти вчаться на заняттях англійської мови. На заняттях з музичної абетки та хореографії дітей ознайомлюють із чарівними нотками та мелодіями, вчать виконувати веселі пісні, грати в народні ігри, водити хороводи та пізнавати мистецтво танцю. Досвідчені педагоги вчать малят основам здорового способу життя, розвивають логіку, пам’ять і увагу, залучають батьків вихованців до активної участі в різноманітних конкурсах, ігрових програмах, святах, тематичних ранках, соціально-виховних проектах, що сприяє створенню атмосфери взаєморозуміння, співпраці, творчості збереженню національних родинних традицій.

Кiлькiсть переглядiв: 1571

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.