Повернутися до звичайного режиму

Відчуття прекрасного – це людська потреба.

/Files/images/зош 8 вісник 2015.jpg/Files/images/зош 8 вісник 2015 2.jpg/Files/images/зош 8 вісник 2015 3.jpg
Щоб дитині було цікаво в школі, педагогічному колективу слід зробити все, щоб шкільне життя учнів було змістовним , різноманітним і водночас розвивати учнівську творчість, самостійну ініціативу.
Працюючи над проблемною темою школи «етико-педагогічний вплив на формування особистості, її художньо-естетичний моральний та творчий розвиток»», педагогічний колектив ЗОШ №8 прагне виховати у школярів здатність сприймати і правильно розуміти прекрасне в мистецтві, в поведінці і вчинках людей, в природі , в суспільних відносинах.
Школа ставить завдання надати учням знання з основ музики, хореографії, української народної творчості, національної пісенної культури, образотворчого мистецтва, тощо. Переважна більшість справ нашої школи спрямована саме на художньо-естетичній діяльності. В школі діє чітка система виховання, яка базується на тісній співпраці з різнопрофільними гуртками.
На задоволення запитів школярів в установі працюють гуртки: вокальний (керівник вчитель вокалу Тагільцева М.В.), хореографічний «Перлина» (керівник – вчитель хореографії Свєтікова О.В.), гурток «Пензлик» (вчитель образотворчого мистецтва Кравчук З.М.), гурток «Фантазія» (керівник – вчитель обслуговуючої праці Козій О.М.), гурток «Поліська вишиванка» (керівник Возняк Л.М.), працює філіал музичної школи.
В навчальний план школи введені години хореографії(1-6кл.), години етики (1-4кл.), працює факультатив з образотворчого мистецтва, українознавства.
Протягом року в школі проводились конкурси малюнків. плакатів, поробок, діяли виставки продажі дитячих виробів(кошти від продажу виробів були надані на купівлю предметів санітарії та гігієни для воїнів АТО). В рамках оголошеного міського фестивалю «Великодній кошик» школа взяла активну участь , де представила поробки учнів та педагогів, за що отримані Подяки від міського голови. Продовжуючи тему допомоги воїнам АТО, слід зазначити, що школярі,батьки, вчителі неодноразово виготовляли обереги, малюнки, поробки, які волонтери, з якими співпрацює школа, доставляли в зону АТО.



Однією з форм роботи в школі по розвитку художньо-естетичних смаків є проведення предметних тижнів, які вчителі - предметники готують разом з учнями, які прикрашають фойє школи, організовують виставки учнівської творчості, проводять конкурси, свята.
Особливо вирізняється методична декада предметів естетичного циклу, в рамках якої проводились цікаві заходи: конкурс «Школа шукає таланти» (номінації – вокал, хореографія. творче слово. рукоділля), виставка малюнків «Чарівний сніжок», «Зимовий олівець» (керівник Кравчук З.М.), виставка новорічних виробів, новорічне дійство 1-4 класи), конкурс стінгазет; звучить по шкільному радіо цікава тематична інформація, вітання та лунає музика.
За планом роботи школи було проведено інтегрований семінар музичного мистецтва і початкової школи, який отримав високу оцінку від вчителів шкіл міста. На семінарі були задіяні майже всі учні школи. В світ казки і чудес поринули учасники семінару під час театрального дійства «Українські звичаї та традиції в зимових святах» (підготували: вчитель музичного мистецтва Наумова Н.М., вчителі початкової школи Боровик Л.К., Ковальчук Г.М., Осьміна Н.С., Калетинець Н.І., ЗВР Осадчук Н.І., педагог-організатор Дячук К.В.).
Школі є ким і чим пишатися в плані талановитих дітей. Вони в нас всі унікальні та творчі. В конкурсі «Учень року-2015» в номінації «Творча особистість» учень
9-го класу Цепак Віктор здобув перемогу. Постійні учасники художньої самодіяльності учні 4 кл. Ольшевська Л., Ольшевська Є., учениця 7 класу Чуданович А., дебютував на святі «Дня захисту дітей» і наш хореографічний колектив «Перлина». Діє в школі театральний гурток «Водограй» (керівник Наумова Н.М.), який неодноразово був учасником конкурсів театральних колективів шкіл міста.


Школа неодноразово запрошувала артистів лялькових театрів, організовувала зустрічі з творчими людьми, учні відвідували музеї та виставки міста, що сприяло розвитку естетичних смаків, поглиблювали їх знання з українознавства.
Про успішну роботу по художньо-естетичному вихованню свідчать результати участі наших вихованців в багатьох конкурсах та змаганнях: в Всеукраїнській грі «Соняшник» отримали
- Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня Бакало В. (5 клас), Куприянчук К. (6клас)
- у міському конкурсі на кращий учнівській твір «До Лесі наша думка лине..»:
- ІІІ місце – Куприянчук К. (6клас, вч. Остаповець);
- ІІІ місце Калетинець Б. (7 клас, вч. Радзивіл Л.В.);
- ІІІ місце Бакало В. (5 клас, вч. Остаповець Т.В.);
- у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови ім. Яцика:
- І місце – Бакало В. (5 клас, вчитель Остаповець Т.В.);
-ІІ місце – Куприянчук К. (6 клас, вч. Радзивіл Л.В.);
-ІІІ місце – Підлипна О. (10 клас, вч. Остаповець Т.В.);
- участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Захистимо країну від лиха»
- І місце – Бакало В. (5 клас, вч.Остаповець Т.В.).
Неабияке місце в розвитку почуттів прекрасного займає естетичне оформлення приміщення школи та пришкільного подвір’я. Просторі рекреації, затишні, збудовані європейськими вимогами навчальні кабінети , ненав’язливі інформаційні стенди, чудово оформлена актова зала (з гардеробними, костюмерними кімнатами), хореографічна зала, дитяча спальня (для ГПД), їдальня, тощо – все це формує у дітей гордість та особисту відповідальність за рідну школу.
Показниками естетичної вихованості учнів є їх зовнішній вигляд (в школі впроваджена шкільна форма єдиного зразка, введено змінне взуття), манера поводитись та розмовляти, тобто бути готовими до естетичної діяльності в подальшому житті.
З моменту відкриття нового приміщення школи, ми беремо участь в міському конкурсі «Моє квітуче місто» серед установ освіти, де щороку отримуємо нагороди за перемогу.
Подвір’я школи – це квітковий оазис, де цвіт одних квітів змінюється іншими.
Привчаючись бачити і творити прекрасне, учні школи готуються до творчої активності та професійної успішної діяльності в майбутньому.

Кiлькiсть переглядiв: 408

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.