Інформація про роботу та досягнення
Новоград-Волинської ЗОШ № 7
за 2014-2015 н.р.

Згідно з планом роботи школи протягом 2014-2015 навчального року педагогічний колектив продовжує працювати над науково-методичними темами: “Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом упровадження освітніх інноваційних технологій», «Комплексне використання сучасних підходів до морального виховання учнів».

У 2014-2015 н.р. методична робота школи була спрямована на:
• виконання законів, які стосуються освіти, нормативних документів МОН України;
• організацію роботи над основними науково-методичними проблемами школи: “Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом упровадження освітніх інноваційних технологій», (діагностичний етап); «Комплексне використання сучасних підходів до морального виховання учнів» (практичний етап);
• розвиток професійних компетентностей учителів;
• організацію самоосвітньої діяльності;
• активне впровадження в навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій;
• активізацію роботи вчителів з творчообдарованими та здібними дітьми шляхом організації науково-дослідницької діяльності, роботи факультативних курсів, участі учнів у предметних тижнях, олімпіадах, конкурсах, турнірах;
• упровадження в навчально-виховний процес прогресивних педагогічних технологій, ІКТ, нових форм і методів навчання і виховання дітей;
• упровадження нових Державних стандартів початкової та базової загальної освіти.

Протягом року у школі працювали 7 методичних комісій. На засіданнях обговорювались питання участі в семінарах, педрадах, учителі звітували про роботу над проблемними темами та темами самоосвіти, обговорювали питання підвищення професійного рівня, вчителі, що атестуються, звітували про результати своєї діяльності.

З метою організації роботи педагогічного колективу над науково-методичними проблемами та поглиблення методичних знань, оволодіння сучасними педагогічними технологіями протягом року з учителями було організовано:
• педагогічні ради та науково – методичні заходи різноманітних форм;
• спільна педагогічна рада з Київською школою-партнером №286 з питань впровадження нових Державних стандартів та особливостей організації навчально-виховного процесу;
• оновлено методичний кабінет;
• створено творчу групу вчителів для розробки, апробації та впровадження новітніх засобів навчання на базі інформаційно-комунікаційних технологій. Творчою групою вчителів до педагогічної виставки презентовано збірку конспектів уроків з використанням ІКТ, яка одержала обласний диплом ІІ ступеня.

Протягом навчального року продовжилась співпраця початкової школи з ДНЗ № 4. Основним педагогічним завданням цьогорічної програми «Наступність ДНЗ-початкова школа» було створення сприятливих умов для розвитку здібних та обдарованих учнів. Відповідно відбулися ряд заходів, спрямованих на покращення методичної підготовки як вчителів нашої школи так і вихователів дитячого садка № 4.

На базі школи були організовані на належному рівні міські семінари-практикуми:
• заступників директорів з впровадження інклюзивної освіти (грудень)
• вихователів ГПД «Використання розвивально-ігрового середовища для всебічного та гармонійного розвитку дітей» (квітень)
• вчителів музики «Виховна і пізнавальна роль музики у духовному розвитку дітей» (листопад)
• вчителів фізичної культури «Інноваційні форми роботи на уроках фізичної культури» (грудень)
Усі заходи, організовані для колег міста одержали високі оцінки.

Протягом року проводилась дослідно-експериментальна робота (обласний рівень) «Формування вміння вчитися як ключової компетентності засобами предметів гуманітарного циклу» (Бучовська Т.В.)
Герасимчук Н.Ф, Ляшук І.Н., Шилова О.А. брали участь у ІV Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».

Досягнення в роботі із здібними та обдарованими учнями:
• 4 перемоги в обласних олімпіадах
• 19 перемог у міських олімпіадах
• науково-дослідницька робота в МАН - обласний диплом ІІІ ступеня;
• І місце у міському етапі в мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка
• ІІІ місце у міському конкурсі «До тебе, Лесю, наша думка лине»
• І місце у Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт «Врятуємо країну від лиха»
• ІІ місце на конкурсі ім. П.Яцика
• 347 учасників інтерактивних предметних конкурсів

Учителі школи активно брали участь в оформленні матеріалів до методичної скарбнички ІМЦ, були представлені матеріали на педагогічну виставку.
Дипломом ІІ ступеня за участь в обласній педагогічній виставці відзначено колективну збірку конспектів уроків «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи» (Гвозденко О.В.)

Лауреатом міського етапу конкурсу «Учитель року» стала учитель образотворчого мистецтва Римарчук С.В.
Протягом року в двох класах здійснювався методичний супровід упровадження інклюзивного навчання у 1-Б та 2-Б класах.

Протягом року здійснювався методичний супровід щодо упровадження допрофільної підготовки в середній ланці, впровадження профільного навчання учнів старшої школи відповідно нормативних документів. Створені умови для інформаційного та методичного супроводу організації та проведення ДПА, ЗНО.
Плідними були такі творчі поїздки за передовим педагогічним досвідом: м. Київ та смт Ярунь (делегація вчителів школи), м. Шепетівка та м. Радомишль (Овдіюк В.І.), м. Корець (Гвозденко О.В.), м.Львів (Редька Л.В., Шумілова В.Л.). Герасимчук О.П. брала участь у Всеукраїнському семінарі Ш.Амонашвілі в м. Києві.

У вересні учні школи взяли активну участь у Всеукраїнській освітній кампанії «Голуб миру», протягом року збирали кошти на лікування тяжко пораненого випускника нашої школи І.Лук’янця та батька нашого учня Барановського (більше 10 000 грн.), надавали посильну дорогу бійцям в зону АТО.
Проводили уроки миру, на які запрошували воїнів 30-ї ОМБР, малювали патріотичні малюнки, які відправляли з волонтерами на Донбас.
Відкрили меморіальну дошку загиблого випускника нашої школи, капітана медичної служби Д.Герасимчука.

До 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провели пошукову акцію «Ветеран живе поруч», за матеріалами якої буде виданий альманах «Дитинство, опалене війною». Яскравим був патріотичний фестиваль «Шляхами подвигу і слави», де учні 5-11 класів представили інсценовані літературно-музичні композиції на військову тему. Взяли участь у міському мітингу пам’яті, біля меморіалу «Танк Безпощадний» зустрічали учасників автопробігу по місцям бойової слави.

Цього року ансамбль «Дивоцвіт» став переможцем міського фестивалю дитячо-юнацької ансамблевої та хорової творчості, а старша група хореографічної студії «Глорія» зайняла ІІ місце у міському фестивалі «Червона калина».
Учні школи брали участь у Всеукраїнській дитячо-спортивній грі «Старти надій», у міському етапі фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт».
В 62-й спартакіаді школярів міста маємо гарні результати:
І місце – футбол, гандбол (хлопці)
ІІ місце – баскетбол (хлопці)
ІІІ місце – волейбол (хлопці), міні-футбол (дівчата).

Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.