Національна гордість – сестра патріотизму


Важливим у діяльності колегіуму є організація і постійне удосконалення військово-патріотичної роботи з учнями в урочний, позакласний час. Успіх цього важливого напрямку роботи перш за все залежить від високого ідейно-політичного змісту і суспільно-корисної спрямованості заходів,які проводяться в школі. Важливе значення в проведенні виховної роботи має правильний підбір найбільш ефективних форм і методів в позаурочний час. Такий підбір в колегіумі здійснюється з урахуванням інтересів учнівського колективу. Патріотичне виховання здійснюється, насамперед, у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формується світогляд, національна самосвідомість.

Розробка перспектив взаємодії вчителя та учнів з патріотичного виховання сприяють безперервності виховного процесу. Тому в своїй роботі ми працюємо з учнями з урахуванням трьох планів існування: минуле – сучасне – майбутнє.

Складові громадянсько-патріотичного напрямку виховання реалізуються в школі різними шляхами: як на уроках так під час позакласної роботи. Патріотичне виховання в колегіумі – це сфера духовного життя, яка проникає в усі ланки виховання.

« Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани». Ці знамениті слова М.Рильського стали епіграфом до шкільної програми патріотичного виховання, метою якої є формування духовних цінностей українського патріота, почуття патріотизму.

В рамках національно-патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу. Традиційним стало проведення Дня Збройних сил України, Дня Соборності, Дня захисника Вітчизни. В рамках святкування цих знаменних дат було проведено: виховні години в усіх класах, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Вже понад десять років навчальний день в школі розпочинається з виконання гімну України, де всі працівники та учні школи виявляють повагу до державної символіки.

Учні школи не забувають про тих, хто пройшов через вогненні роки війни, постійно турбуються про них. Тому традиційно у квітні біля обеліску проводиться урок-реквієм «Сумна розповідь обелісків», покладання квітів до меморіальних дошок, іменами яких названі вулиці в честь героїв Великої Вітчизняної війни.(Маршал Рибалко, Толубко, Леваневський …)

Хвилюючою подією не тільки для учнів, а й для вчителів, батьків, жителів мікрорайону стало відкриття меморіальної дошки в школі випускнику Олександру Марчуку, який загинув в АТО на Сході нашої держави. За мужність та героїзм Олександр Марчук нагороджений орденом ім. Б. Хмельницького посмертно.

Патріотичне виховання в школі було завжди. Особливо активна робота з патріотичного виховання серед учнів школи розпочалася у ІІ півріччі – це і волонтерський рух (малюнки, листи воїнам АТО, збір продуктів харчування, засобів гігієни), підготовка до святкування 70-річчя Великої перемоги, допомога ветеранам війни і тилу. Важливу роль у вирішенні цих питань відіграють батьки, які долучалися до цих заходів.

Незабутнє враження на батьків, учнів, вчителів справляє проведення в школі фестивалів інсценізованої патріотичної пісні. Двічі на рік актова зала в колегіумі не може задовольнити всіх бажаючих, які хочуть подивитися і послухати патріотичні пісні та пісні Великої Вітчизняної війни. Учні виступають тут у ролях акторів,вокалістів, сценаристів, дизайнерів.

Сприяють вихованню патріотизму, глибокої любові до рідного краю, Шевченківські літературні свята, заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, козацькі забави, «Сила - Грація», участь у грі «Захисник Вітчизни », андріївські вечорниці, декада, присвячена Лесі Українці, які стали традиційними в школі.

Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи в школі – психологічна моральна підтримка воїнів Збройних сил України, допомога пораненим, сім’ям, де загинули батьки. Активно взяли участь учні школи у Всеукраїнській акції «Лист пораненому», міській акції «Великодній кошик». Щороку членами учнівського самоврядування проводиться акція «Від серця до серця» до якої залучається педагогічний колектив, учні та батьки.

Звісно, що кожний виховний захід в колегіумі – це виховання людяності, доброзичливості, милосердя, любові до Батьківщини. Такі заходи залишають у душах і серцях учнів глибокі і незабутні сліди, вчать шанувати і пам’ятати історію нашого народу.

Педагогічний колектив колегіуму робить все для того, щоб нашим дітям життя посміхалося щирою посмішкою, щоб учні знали історію рідного краю, пам’ятали минуле своїх батьків і прадідів. А головне, щоб вони пишалися героями сьогодення, які захищають свою Батьківщину від агресора.

Разом з ти у новому навчальному році педагогічний колектив розпочне працювати над новою проблемною темою «Створення організаційно-педагогічних умов для формування творчого потенціалу вчителів та учнів у навчально-виховному процесі». З цією метою розробляється програма реалізації дослідження даної теми.

Набуде нового змісту робота над виконанням програми національно-патріотичного та громадянського виховання, а саме розвитку патріотичних почуттів, національної самосвідомості, утвердженню себе як громадянина України.

Піклування про здоров’я підростаючого покоління, пропаганда здорового способу життя є одним з першочергових завдань роботи школи у новому навчальному році.

Заступник директора з виховної роботи колегіуму Гончарук Л.І.
Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.