Крок за кроком йдемо у сьогодення

Минулий навчальний рік увійшов в історію дошкільного навчального закладу №5 , як ювілейний. ДНЗ щойно зустрів 50 річчя з дня відкриття. За півстоліття дошкільний заклад №5 випустив у світ понад 1800 вихованців. Колектив ДНЗ був відзначений грамотою управління освіти і науки, отримав Подяку міського голови. Почесним гостем на святі був народний депутат України Володимир Михайлович Литвин.

Протягом навчального року педагогічний колектив закладу вирішував безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на підвищення рівня навчально-виховного процесу шляхом впровадження нових технологій, створення умов для життєдіяльності, збереження контингенту дітей.

Методична робота в закладі була сконцентрована навколо пріоритетних завдань педагогічного колективу, спрямована на вирішення головної методичної теми: «Впровадження інноваційної педагогічної діяльності на основі гуманістично – зорієнтованих педагогічних ідей і технологій».

Досвід роботи колективу був висвітлений у презентації портфоліо ДНЗ.
Педагогами ДНЗ створювалися всі необхідні умови для розвитку у дітей спеціальних способів орієнтації, таких, як експериментування з новим матеріалом і моделювання: організовано предметно-розвиваюче середовище, що сприяє розвитку різних видів діяльності - грі, конструюванню, малюванню, ліпленню тощо. У кожній групі оформлений куточок природи, пізнавальний куточок з змістовним енциклопедичним матеріалом, матеріали для дитячого експериментування та інші. Педагоги знайомили дітей з цілісною картиною світу, проводячи цикл освітньої діяльності за розділами: розвиток мовлення та навчання грамоті, знайомство з предметним світом, професіями людей, ОБЖ, експериментування та ін. Особливе місце в роботі з вихованцями мали дидактичні і розвиваючі ігри, ігрові прийоми і вправи, розумові і мовні логічні завдання, що сприяють стимулюванню пізнавальної активності дітей, пошуку нестандартних рішень.

В якості додаткових освітніх ресурсів з пізнавального розвитку педагоги використовували проектну діяльність з дітьми.

У відповідності з індивідуальними особливостями і потребами кожної дитини, бажанням батьків та рекомендаціям педагогів у ДНЗ працювали гуртки різного спрямування: театральний «Теремок»; « Умілі ручки»;
«Веселий віршограй»; хореографічний «Родзинки».
Здобутки діяльності гуртків радували дітей та їх батьків під час виставок «Паперові фантазії», «Умілі рученята», «Зимові фантазії»; тематичних розваг;родинних свят, фестивалів, тощо.

Педагоги закладу є активними учасниками міських методичних заходів:
• Фестивалі діяльнісної педагогіки
• Конкурс-огляд електронних банків ППД
• Педагогічні читання «Рефлексія: від філософських витоків – до педагогічного аспекту»
• Сучасна освіта м.Новограда-Волинського-2015

На базі ДНЗ для педагогів міста був проведений семінар-практикум «Педагогічні ідеї Януша Корчака на ґрунті розбудови особистісно зорієнтованого виховання українських дошкільників». У рамках заходу учасники мали змогу ознайомитись з життям та діяльністю великого педагога-гуманіста, його оригінальною системою принципів, форм і методів виховання, в центрі яких безмежна любов до будь-якої дитини.

Родзинкою дошкільного закладу є впровадження технології музейної педагогіки в освітньо-виховний процес. Педагогами закладу створено міні-музей ляльки-мотанки, міні-музейні куточки «Насінинка», «Рослинки-здоровинки», «Незвичайний ґудзик», «Народний умілець»
За минулий навчальний рік значно зміцніла, покращилася матеріально-технічна база ДНЗ, яка постійно оновлюється, гармонізується.

Колектив ДНЗ займає активну позицію і в суспільному житті міста. Неодноразово працівники закладу надавали матеріальну допомогу військовослужбовцям, що знаходяться у зоні АТО, за активну участь в акції «Великодній кошик» колектив дошкільного закладу відзначено Подякою міського голови.

Колектив ДНЗ перебуває у постійному пошуку щодо покращення змісту навчально-виховного процесу, враховуючи вимоги сьогодення. Основними питатаннями , що потрібно вирішити в наступному 2015-2016 навчальному році колектив вбачає
- створення сприятливої соціальної ситуації розвитку кожної дитини, пошук нових, різноманітних форм та методів прилучення дітей до моральних норм гуманної поведінки;
- формування ціннісних орієнтацій, морально-вольових якостей особистості;
- раціональне використання ідей передового досвіду та розроблення власних педагогічних технологій, що сприятимуть підвищенню якості знань дошкільників;
- підвищення якості, доступності та ефективності освітнього процесу завдяки широкому впровадженню практику роботи ДНЗ методів та засобів ІКТ та комп’ютерно-орієнтованих технологій;
- модернізація матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

Завідувач ДНЗ №5 С.А.Ткачук
Кiлькiсть переглядiв: 426

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.