Інформація
про роботу та досягнення навчального закладу за 2014-2015 н.р.
та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 навчальний рік


Протягом 2014-2015 н.р. колектив дошкільного закладу №4 «Сонечко» працював над проблемою взаємодії дошкільного закладу і сім’ї, над розвитком мовленнєвих здібностей дошкільників, навичок культури спілкування як важливих чинників соціалізації особистості та над формуванням у дошкільників ціннісного ставлення до праці.
В цьому навчальному році дошкільний заклад ініціював проведення Дня Малюкової родини під гаслом «Хто найменший між вами всіма – той великий» його мета – створення спільного інформаційного простору обміну досвідом, думками, вироблення стратегій і тактик, пошуку шляхів об’єднання зусиль всіх соціальних інститутів задля виховання культурної еліти нації. Захід був проведений під науковим супроводом кандидата психологічних наук Ю.С.Манилюк. Осередком проведення став музей будинок Родини Косачів. В рамках програми Дня Малюкової родини відбувся круглий стіл «Виховання культурної еліти нації: взаємодія різних соціальних інститутів» а також презентовано навчально-методичний посібник «Сонячний дім дитинства в Лесиному краї».

Дошкільний заклад є ініціатором проведення Днів батьківського самоврядування. Темою Дня батьківського самоврядування в 2014-2015 н.р. була «Тато може все, що завгодно».

Дуже цікаво пройшов тематичний день сімї «Велика перерва», день коли батьки перебували в ролі дітей. В усіх вікових групах були проведені нетрадиційні батьківські збори.

Щороку в переддень народження поетеси Лесі Українки в дошкільному закладі проводяться тематичні тижні «І знову Лесина весна». Цьогоріч в рамках тематичного тижня була проведена Літературна вітальня спільно з батьками «На крилах Лесиної пісні», на якій вже традиційно була присутня дитяча письменниця Марія Пономаренко.
В травні місяці традиційно відбувся творчий звіт для батьків та громадськості міста, в рамках якого велика концертна програма дітей та дорослих, виставка робіт батьків та вихованців, виставка методичних матеріалів. Вся концертна програма була об’єднана однією темою «Моя Україна – єдина країна». Мета такої кропіткої і творчої діяльності дарувати малюкам незабутні, сонячні миті дитинства, а батькам – хвилини радості і гордості за своїх дітей.
Педагогами дошкільного закладу разом з батьками та вихованцями був проведений благодійний концерт «В серці кожної дитини живе любов до України», зібрані кошти від якого були передані на лікування учаснику АТО, колишньому вихованцю нашого дошкільного закладу. Також в дошкільному закладі була проведена акція «З любов’ю до України». Вихованці разом з педагогами та батьками презентували виставку малюнків «Ми за мир!», а на завершення висадили кущі калини як символ любові до України.
Для забезпечення повноцінного виховання, розвитку творчої особистості колектив постійно працює над удосконаленням форм і методів роботи з дітьми. З метою ознайомлення з досвідом роботи колег був проведений фестиваль педагогічних знахідок. В рамках якого вихователями були проведені цікаві за змістом та формою заняття.

На базі дошкільного закладу відбулося засідання міського методичного об’єднання вихователів молодших та середніх груп. Педагоги міста мали можливість переглянути заняття щодо виховання позитивного ставлення до праці дорослих та виховання любові до маленької батьківщини як необхідної умови фундаменту патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Також на базі дошкільного закладу був проведений інтегрований семінар вчителів англійської мови ЗНЗ та ДНЗ з теми «Формування елементарних звичок усного мовлення у дітей дошкільного віку засобами використання дидактичних ігор на заняттях англійської мови».
Педагоги дошкільного закладу були активними учасниками Ярмарку Педагогічних ідей – де презентували досвід роботи з батьками. На обласну виставку в номінації «Дошкільна освіта» були представлені роботи «Нетрадиційні форми роботи з батьками» (Башинська Л.О., Лесько М.С.).
Навчально-методичний посібник «Сонячний дім дитинства в Лесиному краї» (Ю.С. Манилюк, Л.О. Башинська, І.В. Кондратець, М.С. Лесько), який був відзначений дипломом І ступеня облдержадміністрації. У номінації «Авторські підручники, посібники, програми».
Педагоги дошкільного закладу є активними учасниками міських методичних заходів.

У 2015-2016н.р дошкільний заклад планує продовжувати роботу над:
• питанням взаємодії з родинами в рамках тематичного дня сім’ї «Велика перерва», провести анкетування та залучити батьків до створення авторської збірки «Жива казка», продовжувати роботу по проведенню днів батьківського самоврядування;
• створенням портфоліо вихованців;
• створити міні-городи на майданчиках у всіх вікових групах;
• продовжувати роботу над проектом Інститут сім’ї.

Вихователь-методист М.С.Лесько
Кiлькiсть переглядiв: 246

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.