Повернутися до звичайного режиму

Аналіз роботи ДНЗ №1 за 2014-2015 н.р.

Розуміння плідності праці є одним з найкращих задоволень.
Л. Вовенарг

Щороку ми, як завжди, підводимо підсумки роботи за минулий навчальний рік і накреслюємо завдання, першочергові заходи на наступний навчальний рік.
За ініціативою управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру 2014-2015 навчальний рік оголошено роком рефлексивної культури. Саме цей рік дав нам, педагогам дошкільних навчальних закладів, можливість навчитися «РЕФЛЕКСУВАТИ». Рефлексія - це чудовий спосіб для підведення підсумків, аналізу виконаної роботи та для подальшого планування своєї діяльності.
2014-2015 навчальний рік в дошкільному навчальному закладі №1 «Джерельце» інтелектуального напряму був насичений заходами та подіями. Протягом навчального року педагогічний колектив працював творчо та відповідально.
Надзвичайно цікавою та плідною була співпраця ДНЗ №1 та лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України в особі провідного наукового співробітника лабораторії психології дошкільника, кандидата психологічних наук Ладивір С.О.

Адміністрація закладу дбала про розширення зв’язків ДНЗ та науковців, здійснювала ефективну роботу з підготовки заходів за участю провідного наукового співробітника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН, кандидата психологічних наук Ладивір С.О.: загальносадових семінарів-брифінгів, круглих столів та міських «Звягельських педагогічних діалогів». Так у вересні 2014 року в дошкільному навчальному закладі відбувся семінар-брифінг «Формування ціннісних орієнтацій у дітей, педагогів і батьків» за участю С.О.Ладивір. В рамках семінару відбулися перегляди тематичних мініатюр з дітьми старшого дошкільного віку.

За сприянням завідуючої дошкільним навчальним закладом Лесик В.В. та вихователем-методистом Тесленко О.В. здійснено роботу над проектом «Гармонізації виховного впливу на особистість дитини з боку сім’ї та дошкільного закладу», який став переможцем всеукраїнського конкурсу «Методичний аспект організації дослідно-експериментальної діяльності педагогів», лауреатом Шостого Міжнародного форуму-презентації «Інноватика в сучасній освіті» (срібна медаль), і матеріали якого надруковано в журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» №7/2014.

Вихователь- методист Тесленко О.В. презентувала досвід роботи закладу на міському рівні: «Шляхи співпраці з науковцями у процесі забезпечення особистісно-орієнтованого виховання дітей дошкільного віку» (засідання ради управління освіти і науки) та всеукраїнському рівні: міжнародній науково-практичній конференції «Ціннісні орієнтації в житті дитини»; методологічному семінарі за сприяння Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України «ВзаємодіяДНЗ і батьків з питань прищеплення дітям
дошкільного віку ціннісних орієнтацій»; вебінарі з питань формування ціннісних
орієнтацій у дітей і дорослих.

Педагоги закладу є постійними учасниками щорічної виставки «Сучасна освіта
Новограда-Волинського». Матеріали педагогів систематично презентуються на
обласному рівні, зокрема, «Рефлексивна характеристика результатів психолого-педагогічного дослідження «Формування ціннісних орієнтацій у дітей і дорослих»: співпраця дошкільного закладу і сім’ї» (2015 р.) отримали схвальну оцінку Житомирського ОІППО.

Педагогічний колектив закладу протягом 2014-2015 навчального року брав активну участь у методичній роботі міста, а саме:

  • вихователь-методист Тесленко О.В. взяла участь у міських педагогічних читаннях «Рефлексія: від філософських витоків – до педагогічного аспекту;
  • завідуюча Лесик В.В. та вихователь-методист Тесленко О.В. представляли заклад на ярмарку педагогічних ідей (жовтень 2015 р.) з питань впровадження нових форм взаємодії з родинами: «батьківських віконечок» та дня батьківського самоврядування;
  • на конкурсі-огляді електронних банків ППД було узагальнену досвід роботи ДНЗ та педагогів: Марчук С.К.,Бізяєвої О.П., Тимощук Н.В., Кубкової Л.М., Рогальської Л.А.,Шашоріної О.В., Саєнко О.Б., Тищенко Л.В.;
  • педагоги закладу Марук С.К., Шашоріна О.В. та Тимощук Н.В. взяли участь у фестивалях діяльнісної педагогіки, під час яких презентувати рефлексивні вправи, що сприяють самопізнанню дітей дошкільного віку.

У практичній роботі нашого педагогічного колективу є свої відкриття, знахідки, які впливають на ефективність процесу виховання та навчання дошкільнят. Треба відмітити, що наступні педагоги поглиблено працюють за наступними напрямками, підвищуючи свій професійний рівень:
- логічні блоки Дьєнеша (Шашоріна О.В.);
- психогімнастика (Тимощук Н.В.);
- пальчикові ігри та вправи (Кубкова Л.М.);
- казкотерапія (Марчук С.К.);
- нетрадиційна ранкова гімнастика, фітбол-гімнастика (Саєнко О.Б.);
- методика Карла Орфа ( Тищенко Л.В.)

Ефективною стала форма проведення звягельських діалогів за участю Ладивір Світлани Олексіївни. Це – і міркування науковця стосовно нагальних питань дошкільної освіти, озвучення пріоритетних методів і прийомів у процесі виховання сучасної дитини, відповіді на запитання, індивідуальні консультації тощо. Зазвичай учасниками звягельських діалогів є вихователі дошкільних навчальних закладів міста, вчителі початкової ланки шкіл міста, батьки вихованців міських ДНЗ.

Крім цього ми проводимо батьківські збори за участю С.О.Ладивір, які відбуваються тепер у формі полілогу та відкритої розмови про шляхи побудови партнерських стосунків між дітьми і дорослими, виховання дошкільників у Добрі, Красі і Любові.

Під час однієї з таких зустрічей, Світлана Олексіївна звернула нашу увагу, здавалося б на перший погляд, на дуже просту річ: правильний прийом дитини вранці та передача її ввечері батькам. Наголосила на необхідності наповнювати змістом ранкові та вечірні години зустрічі з батьками вихованців. Так у жовтні 2015р. в закладі була запроваджена акція «Із рук в руки».

В березні 2015р. в ДНЗ було проведено методичний місячник в рамках міського експериментального проекту “Ціннісні орієнтири у вихованні дітей, педагогів, батьків ”. А в квітні результати роботи (презентація, бліцопитування дітей та батьків, відео та фото матеріали, аналіз акції «Із рук в руки») були представлені під час звіту про співпрацю ДНЗ №1 та лабораторією психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України за 2013-2015рр.
Подальшим кроком стало підписання нової угоди про науково-творче співробітництво між ДНЗ №1 «Джерельце» і лабораторією психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка Національної НАПН України в особі провідного наукового
співробітника лабораторії психології дошкільника, кандидата психологічних наук
Ладивір Світлани Олексіївни на 2015-2017 рр.

У наступному 2015-2016 навчальному році плануємо:
- провести заходи, які передбачають впровадження методичного забезпечення згідно проблеми, яка розробляється в лабораторії психології дошкільника: «Психолого-педагогічні чинники прийняття дитиною старшого дошкільного віку соціально значущих цінностей»;
- створити сайт ДНЗ та активно використовувати його у роботі з батьками;
- запровадити «Школу молодого вихователя».

Замислюємося і радіємо: який у нас злагоджений колектив, які талановиті люди працюють самовіддано і натхненно.
І, кажучи відверто, дуже приємно, що повсякденна робота, недоліки, негаразди не можуть заступити головне — наше бажання працювати в дошкіллі.

Запорука успіху – плідна праця всього коллективу.

Вихователь-методист ДНЗ №1 «Джерельце» Тесленко О.В.
Кiлькiсть переглядiв: 433

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.