Життя в «Золотому ключику»


В ДНЗ №14 «Золотий ключик» функціонує 12 груп, з них дві групи спеціального призначення: ортопедична та офтальмологічна, в яких виховуються 42 дитини з вадами порушень постави та зору. Загальна кількість вихованців закладу – 306 дітей. Педагогічний персонал складається з 29 осіб: завідувача, вихователя-методиста, вихователів - 21, вчителя-логопеда, практичного психолога, музичних керівників – 3 та інструктора з фізичного виховання. Образотворчу діяльність в ДНЗ організовує спеціаліст по зображувальній діяльності.

Протягом року ДНЗ №14 взяв активну участь у методичному житті міста. Так, у листопаді 2014 року в дошкільному закладі відбулося відкриття консультативного пункту «Золоті ключі здоров’я», де була представлена нова експозиція «Туристичний Звягель» в міні-музеї «Олімпія», який функціонує з вересня 2013 року. В «Золотому ключику» створений та доповнюється інформацією Web-сайт закладу -: http://nv-dnz14.edukit.zt.ua./

В грудні проведено семінар завідуючих та вихователів-методистів та слухачів Школи кадрового резерву: «Інноваційний підхід до планування та організація діяльності завідувача ДНЗ» (завідуюча Гапоненко Т.В.).

На базі дошкільного закладу було проведено 3 фестивалі діяльнісної педагогіки, педагогами-модераторами були інструктор з фізичного виховання Шевцова І.Л., вихователі Козинська Н.І., Гонгало Т.М. В січні взяли участь в педагогічних читаннях «Рефлексія: від філософських витоків – до педагогічного аспекту» (вихователь-методист Богомолова Л.В. «Прояв рефлексивних аспектів у педагогіці В.Сухомлинського»). Членами клубу дошкільної еліти були створені авторські ігри до проекту «Рефлексивні запитання як засіб розвитку чуттєвої сфери дошкільників». (Гапоненко Т.В., Богомолова Л.В., Климчук Т.М., Семенюк Н.В., Гонгало Т.М., Лопатюк Н.І.) Узагальнили та популяризували педагогічний досвід на виставці «Сучасна освіта Новограда-Волинського - 2014» та на сайті ІМЦ в номінації «Дошкільна освіта» інструктор з фізичного виховання Шевцова І.Л. та вихователь-методист
Богомолова Л.В. та стали переможцями обласної виставки «Сучасна освіта Житомирщини - 2015», нагороджені дипломом ІІ ступеня ЖОДА.
Колектив ДНЗ нагороджений Подякою Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за участь у Всеукраїнському фестивалі дитячого театрального мистецтва та грамотою управління освіти і науки ЖОДА та Житомирським обласним відділенням комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за активну участь у ІІ етапі Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах. Узагальнили матеріали досвіду і презентували у рамках огляду-конкурсу електронних банків ППД 15 педагогів закладу (завідувач Гапоненко Т.В., вихователь-методист Богомолова Л.В.)
Долучившись до міського заходу до Дня матері та Дня сім’ї, інструктор з фізичного виховання організувала та провела флешмоб.
Для підвищення педагогічної майстерності вихователям надавалися консультації згідно річного плану. Окремо консультувалися вихователі зі стажем роботи, вихователі-початківці. Проведені педагогічні ради «Зміст діяльності і завдання педагогічного колективу» (серпень), «Творча реалізація рефлексивної культури в дошкільному навчальному закладі» (листопад), «Шляхи підвищення ефективності здоров’язбережувального освітнього простору» (лютий), «Про роботу педагогічного колективу з удосконалення морального виховання та орієнтації їх на загальнолюдські цінності» (травень), майстер-класи, зокрема, «Бісер як засіб розвитку моторики рук», «Квілінг – мистецтво «паперової філіграні» (Мозалевська К.А.). У квітні 2015 року редакцією газети «Лесин край» був оголошений конкурс на кращий малюнок «Моя мама найкраща», в якому взяли участь шість вихованців (Савицька Настя, Бондаревський Денис, Зубар Настя, Наумчук Лєра, Копач Даня, Бєлов Паша), за що отримали подяки від головного редактора газети «Лесин край».

До 25-річчя дошкільного закладу було організовано тиждень відкритих дверей «Завітайте на гостини до нашої родини», під час якого батьки мали змогу переглянути роботу вихователів з дошкільниками під час навчально-виховного процесу, взяти участь в святковому концерті, розвагах.
У дошкільному закладі значна увага приділяється безпеці життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. В листопаді 2014 року пройшов місячник безпеки на тему: «Увага! Діти на дорозі!», в травні 2015 року тиждень безпеки малюка «Сам удома». Педагоги провели заняття, розваги, вистави, конкурс малюнків на дану тематику.

Наш дошкільний заклад на підтримку військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, долучився до доброчинної акції «Подаруй шоколадку українському військовому» (листопад). Практичний психолог Маркова Т.В. та спеціаліст по зображувальній діяльності Мозалевська К.А. зібрали солодку посилку та дитячі листи з малюнками, аплікаціями для військових. В квітні взяли участь у акції «Великодній кошик»: зібрали продукти та засоби гігієни для бійців АТО, а також виготовили власноруч вироби для ярмарки, кошти від продажу були передані для потреб воїнів-земляків.

Педагогічний колектив ДНЗ у наступному 2015 – 2016 навчальному році (рік рефлексивної компетентності) планує провести методобʼєднання для вихователів середніх груп «Роль дорослого у формуванні діалогічної компетенції у дітей дошкільного віку», для вихователів груп спеціального призначення «Роль дорослого у формуванні здоров’язбережувальних технологій в дітей з вадами зору», поповнити базу електронних банків ППД (порт фоліо на кожного педагога закладу). На День дошкілля взяти участь у «Звягельському хенд-меді» («Звягельське рукоділля»). Плануємо взяти участь в педагогічних читаннях: рефлексивний дайджест, педагогічному ринзі «Рефлексивне Саse study», ділових іграх, ток-ринзі «Формування ключових компетентностей дошкільника», друкуватися в періодичних фахових виданнях. Удосконалення матеріально технічної бази передбачає заміну дверей пожежного виходу І поверху, частково вікон, заміну огорожі території ДНЗ, ремонт водо і каналізаційної системи (частково).

Завідуюча Т.В.Гапоненко
Вихователь-методист Л.В.Богомолова
Кiлькiсть переглядiв: 210

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.