Інформація
про роботу та досягнення ЦРД «Дельфін» за 2014- 2015 навчальний рік та перспективи розвитку закладу на новий 2015- 2016 навчальний рік


В ЦРД «Дельфін» функціонує 8 вікових груп, 1 з яких ясельна; відвідує заклад 245 дітей. В закладі працює 44 працівники, 24 з них – педагоги ,13 педагогів мають вищу освіту, 1 педагог має вищу категорію, I категорію – 1 педагог, II категорію – 3 педагоги.

Проблемними завданнями колективу на 2014-2015н.р. було підвищення мовної та мовленнєвої компетентності дітей відповідно до вимог програми «Українське дошкілля»; підвищення рівня якості освіти через активне запровадження педагогами інноваційних освітніх технологій, широке використання інформаційних технологій в роботі з дітьми та батьками.


Одним із ключових завдань було спрямувати роботу на психолого- педагогічний розвиток особистості дошкільника у ЦРД і сім´ї та , з метою продовження партнерської взаємодії сім´ї та закладу ,активізувати роботу з батьками через різні форми і методи роботи: засідання «Школи батьківства», співпраця по благоустрою, практикум, інформаційні кошики, дні самоврядування тощо.

Одним із пріоритетних завдань для колективу закладу було і буде надалі – це формування у дітей дошкільного віку культури здорового способу життя як складової їх психофізичного розвитку.

Виконуючи ці завдання, колектив ЦРД брав участь у таких методичних подіях року як День Дошкільника .

На ярмарку педагогічних ідей: нові аспекти у взаємодії з батьками («День батьківського самоврядування в дошкільному закладі: рефлексивний аналіз підготовки, проведення і узагальнення результатів» вихователь – методист Нагорнюк Л.Л. презентувала досвід колективу.
У міському конкурсі – огляді електронних банків ППД досвід педагогів ЦРД теж був представлений.

Активну участь прийняли педагоги закладу у міських фестивалях діяльнісної педагогіки .По темі «Забезпечення умов для рефлексивного самопізнання дитини дошкільного віку» майстер-клас провела вихователь Дегодюк І.І. Педагогом – модератором майстер-класу«Здійснення самоаналізу дітьми та дорослими» була вихователь Прокуда О.В.

Педагоги ЦРД були активними учасниками педагогічних читань «Рефлексія: від філософських витоків – до педагогічного аспекту». Вихователь – методист Нагорнюк Л.Л .підготувала інформацію «Наявність рефлексивних чинників у сучасному програмному забезпеченні» .

У виставці «Сучасна освіта м. Новограда – Волинського – 2015» завідуюча ЦРД А.А.Пелешок презентувала авторську програму «Дельфінятко» розвитку творчого мислення дітей дошкільного віку засобами ТРВЗ.

На обласній виставці «Сучасна Житомирщина – 2015» в номінації «Дошкільна освіта» завідуюча ЦРД Пелешок А.А. презентувала «Методичне забезпечення авторської програми «Дельфінятко» розвитку творчого мислення дітей дошкільного віку засобами ТРВЗ».

Творча група педагогічного колективу ЦРД «Дельфін» на чолі з керівником Аллою Анатоліївною Пелешок стала переможцем в обласній виставці «Сучасна Житомирщина – 2015» в номінації «Авторські підручники, посібники, програми» і була нагороджена Дипломом I ступеня (наказ ЖОДА № 144 від 23.03.2015р.).
Також творча група ЦРД приймала участь у розробці проекту «Рефлексивні запитання, як засіб розвитку чуттєвої сфери дошкільників» та створила авторську збірку «Рефлексивні запитання у дослідницькій діяльності дошкільників».

Традиційними заходами в ЦРД стали такі свята, як благодійний концерт «Щедрий вечір», який проводиться по закінченню різдвяних свят.
Також гарною традицією став «Кольоровий тиждень», під час якого обиралися певні кольори ,які безпосередньо мають бути присутні в одязі дітей, іграшках,віршах,казках,малюнках ,тощо на кожен день тижня.
Надзвичайно цікавим для батьків, дітей та педагогів став також традиційний «День самоврядування», де в ролі педагогів та працівників виступали батьки.
Під час Великодніх свят колективом ЦРД було зібрано та передано для потреб воїнів АТО продукти харчування, засоби особистої гігієни та запашні домашні паски ,малюнки та привітання.

В цьому навчальному році в ЦРД запрацював одним із перших у місті платний гурток англійської мови «Граючись, навчаємось» на чолі з Гончаренко Л.Г. В перспективі на наступний рік відкрити платний гурток з хореографії та безкоштовний по футболу.

Діти старших груп ЦРД прийняли активну участь у конкурсі, який проводила редакція газети «Лесин край» «Моя мама – найкраща!».Кращі малюнки були опубліковані в газеті, а казки відзначені подякою редакції газети.

В поточному році батьками було подаровано в музичну залу ЦРД плазмовий телевізор, дві шафи для виставкових робіт. Також за бюджетні кошти для закладу був закуплений новий холодильник та вогнегасники. В планах на майбутнє є завдання здійснити капітальний ремонт фасаду будівлі.

У 2014-2015н.р. Центр розвитку дитини підготував до школи 60 дітей , 93% з яких із високим рівнем готовності до шкільного навчання. Це гарний показник для дошкільного закладу.

В новому навчальному році колектив ЦРД буде докладати зусилля на покращення матеріально –технічної бази закладу, розвивально – пізнавального, природного, предметно –ігрового та соціального середовища для дітей, практично застосовуватиме і працюватиме за своєю ж авторською програмою «Дельфінятко» розвитку творчого мислення дітей дошкільного віку засобами ТРВЗ.

Кiлькiсть переглядiв: 196

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.