УПРАВЛІНСЬКИЙ ВІСНИК

2015

Доступ до якісної освіти в місті в реальних діях

Провідна мета освіти: плекання національної еліти, людей із державним рівнем мислення, високоінтелектуальних, високодуховних, життєво компетентних, відповідальних за власну долю і долю України. Провідною ідеєю навчально-виховного процесу в навчальних закладах у 2015-2016 н.р. має стати виховання випускника, який успішно й ефективно буде діяти в інформаційному суспільстві, вносити вклад у піднесення конкурентноздатності країни в європейському і світовому просторі.
П’ятий навчальний рік поспіль збільшується мережа учнів і класів навчальних закладів міста. На 2015-2016 навчальний рік за попередніми даними до школи прийде 6290 учнів, що на 160 більше, ніж минулий рік. За кількістю учнів місто вийшло на рівень 2008-2009 навчального року. Збільшення кількості учнів відбулося, в основному, за рахунок збільшення мережі перших класів – на 70 першокласників більше, ніж торік. А от старша школа має негативну динаміку, це стосується, насамперед, учнів10-х класів, кількість яких щороку зменшується. Однією з головних причин є поєднання зовнішнього незалежного оцінювання із Державною підсумковою атестацією, яке в цьому навчальному році передбачається в же із трьох предметів: українська мова, математика чи історія України на вибір та іноземна мова. Середня наповнюваність класів по місту складає 25 учнів, у порівнянні із містами Житомирської області це другий результат після міста Житомира. Середня вартість утримання одного учня у нашому місті складає 8,5 тис. грн, у Житомирі - 9,0 тис. грн, у Коростені - 6,6 тис. грн., у Малині – 7,3 тис. грн. тощо. Кількість вихованців дошкільних навчальних закладів міста залишається на рівні минулого навчального року – 2447. Налагоджено електронну реєстрацію у дошкільні навчальні заклади. Згідно з чинним законодавством поза чергою зараховуються діти, батьки, яких є учасниками АТО.

Відповідно до наказу управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей з особливими потребами. Станом на 1 вересня 2014-2015 н.р. у місті на обліку перебуває 90 дітей із особливими потребами; серед них: 40 дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, 7 – із порушеннями слуху, 13 – із зниженим зором, 18 із тяжкими порушеннями мовлення, 15 дітей із затримкою психічного розвитку, 19 дітей із розумовою відсталістю. 36 дітей із особливими потребами перебувають на індивідуальній формі навчання, 47 – інтегровані в навчальний процес. Організовано інклюзивне навчання на базі ЗОШ №3,7,10 та колегіуму для 7 учнів.

Управлінням освіти і науки проводиться системна робота із забезпечення стабільного функціонування галузі. Низка рішень, необхідних для ефективної роботи освітніх закладів, приймається колегією управління, громадської радою при управлінні освіти і науки, під час проведення тематичних днів в навчальних закладах, співбесідах з керівниками закладів освіти тощо. Управлінням освіти і науки розроблено та схвалено колегією стратегічні цілі розвитку освіти міста на найближчі 5 років. Серед них: сприяння у відкритті приватних дошкільних навчальних закладів сімейного типу, створення сучасних ігрових майданчиків, подальша профілізація навчання шляхом створення академічної та професійної старшої школи, розширення мережі фізкультурно-оздоровчих комплексів, майданчиків, гуртків, секцій, Розширення спектру надання освітніх послуг в тому числі платних навчальними закладами за бажанням батьків, прийняття на керівні посади за контрактом, забезпечення наскрізного електронного урядування за допомогою захищених і сертифікованих систем передачі даних на всіх рівнях освітньої системи міста та інше.

Однією із важливих ділянок роботи є створення комфортних та безпечних умов перебування дітей та учнів у навчальних закладах. Так, під час підготовки навчальних закладів до 2015-2016 навчального року з міського бюджету розвитку передбачено близько 4 млн. гривень. За ці кошти проводиться капітальний ремонт приміщень,системи тепловодопостачання у ЗОШ№2,3,4,5,6,7,9, ДНЗ№1,2,4,5,6,8,14,15, здійснено придбання обладнання довготривалого користування на суму 269 тис. грн., заплановано реконструкцію приміщень (дахів) у ДНЗ№16, НВК, колегіумі. За кошти галузі освіти придбано матеріалів для ремонтних робіт у сумі 71тис. 120грн.

Беручи до уваги сучасні виклики у розвитку освіти, Міністерством освіти і науки України започатковано проведення Конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів навчальних закладів України з урахуванням думки вчителів, керівників навчальних закладів щодо їх змістового наповнення, структури тощо. Відтак усі навчальні заклади міста були зареєстровані у Репозитарії навчального контенту, мали доступ до електронних варіантів підручників та могли здійснити відбір тих, які найбільше відповідають вимогам сьогодення. Педагоги мали можливість ознайомитися і 124 екземплярами підручників різних авторів для учнів 4-х класів та із 227 для учнів 7-х класів. За словами Президента України Петра Порошенка всі учні 4-х та 7-х класів будуть забезпечені підручниками безкоштовно.
У школах створені умови для профільного навчання та поглибленого вивчення предметів. Упродовж 2014-2015 навчального року профільним навчанням було охоплено 411 учнів міста у 8 навчальних закладах. Найчисленнішим напрямом профільного навчання був філологічний, який налічував 331 учнів, природничо-математичний охоплював 80 учнів. Поглиблено вивчали іноземну мову 1018 учнів, математику - 339 учнів, хімію та біологію 45 та 71 учень відповідно та 72 учні – українську мову.

Вчетверте у нашому місті відбувся Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Цього року виявили бажання приїхати на фестиваль понад 150 учасників із 15 областей нашої країни, зокрема, з м. Києва, Вінницької, Рівненської, Житомирської, Запорізької, Черкаської, Хмельницької, Чернігівської, Дніпропетровської та інших областей; серед них – 10 професорів, докторів педагогічних наук та наукових співробітників, 16 кандидатів наук, 14 методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти,
20 представників відділів, управлінь освіти і науки, методичних кабінетів і центрів, понад 70 учителів.
За підтримки управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру у Новограді-Волинському відбулися Міжрегіональний півфінал Всеукраїнського брейн-рингу від Представництва ЄС в Україні, учасники – 60 школярів та студентів із Києва, Житомира, Острога, Переяслава-Хмельницького, Сум та Харкова; Регіональний фестиваль практичної психології «Оранжерея душі».

У 2014-2015 н.р. проведені:

  • семінар-практикум для керівників закладів освіти у межах проекту «ІКТ - освітянам» за сприяння видавництва МЦФЕР;
  • семінар-тренінг «10 кроків до максимально ефективного уроку англійської» у рамках співпраці у сфері впровадження новітніх освітніх технологій з Міжнародним освітньо-методичним центром PEARSON-DINTERNAL;
  • семінар-практикум «Підготовка психологів та соціальних педагогів до роботи з особами, які постраждали в АТО»
  • Тісна співпраця здійснюється між лабораторією психології дошкільника Інституту психології ім. Г. С. Костюка та ДНЗ №1

Традиційною стала участь педагогів міста у педагогічних виставках «Сучасна освіта м. Новограда-Волинського» та «Сучасна освіта Житомирщини». Дипломом I та II ступенів облдержадміністрації було відзначено методичні доробки 36 педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.Нововведенням цього року стали виїзні семінари директорів шкіл міста та їх заступників, зокрема, до міст Радомишль, Корець та Шепетівка.

Серед цікавих подій звітного періоду варто відзначити заходи дошкільних навчальних закладів:«Ярмарок педагогічних ідей: нові аспекти у взаємодії з батьками, Фестиваль діяльнісної педагогіки»; «Презентація портфоліо ДНЗ: рефлексивна газета»; «Конкурс-огляд електронних банків ППД»; «Педагогічні читання «Рефлексія: від філософських витоків – до педагогічного аспекту»; відкриття консультативного пункту при ДНЗ №14 «Золоті ключі здоров’я»; творча зустріч з поетесою Марію Пономаренко, лауреатом премії ім. Л.Українки та Н.Забіли у рамках літературної вітальні у ДНЗ №4 тощо.

Експертною комісією управління освіти і науки міської ради проведено державну атестацію СШ№4 вперше за новим Положенням про державну атестацію дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Згідно з рішенням експертної комісії та наказом управління освіти і науки школа визнана «атестованою» терміном на 10 років для здійснення навчальної діяльності та видачі документів про освіту. Черговій атестації у новому навчальному році підлягатимуть ЗОШ№9,6, ДНЗ№15,14.
За поточний рік у рамках проведення ради ІМЦ та атестаційної експертизи II рівня було вивчено і схвалено досвід роботи 53 педагогів та 8 керівників; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 10 педагогам; педагогічні звання «учитель-методист» - 4; «вихователь-методист» -3; «старший учитель» - 6 працівникам. 13 педагогів міста стали учасниками цьогорічного міського етапу «Вчитель року», 4 - учасниками обласного. Учитель образотворчого мистецтва ЗОШ №10 Лавренюк О.П. та учитель української мови та літератури ЗОШ №2 Бойко О.М. стали фіналістами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015», а Витвицька О.В., учитель ЗОШ №5 – переможцем конкурсного випробовування «Блог учителя» в номінації «Хімія».
Вдало реалізуються проекти шкільних молодіжних обмінів між Україною та Німеччиною, Україною та Польщею в рамках ініціативи «Відкрита Польща».

У рубриках «Новини» на сайті ІМЦ та «Методична скарбничка. Створюємо разом» (протягом 2014-2015 н.р. розміщено 154 розробки уроків, виховних заходів та «годин психолога» 100 педагогічними працівниками міста).
У напрямку організації роботи з обдарованими дітьми у 2014-2015 н.р. проводилися конкурси: читців «Троянди й виноград», присвячений 120 річчю М.Т.Рильського; учнівських творів «До Лесі наша думка лине» та «Збережемо країну від лиха» на протипожежну тематику; учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням «Об’єднаймося ж, брати мої»; конкурси-фестивалі: екологічних агітколективів «Земля наш спільний дім»; дружин юних пожежників; учнівських проектів «Енергоефективність та енергозбереження»; міський конкурс «Учень року» у чотирьох номінаціях (участь взяло 22 школярів; перемогу здобули учні із НВК, ЗОШ №№2, 3, 8 СШ №4). Організована участь школярів міста у Міжнародних інтерактивних та мовно-літературних конкурсах (ім. Тараса Шевченка та Петра Яцика).

Традиційно активно школярі міста долучилися до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у рамках МАН (представлено 37 учнівських науково-дослідницьких робіт). Учасниками обласного етапу МАН стали 26 учнів, із них – 4 переможці, які отримала дипломи II та III ступенів: Лавренюк Ірина (ЗОШ №10, 9 клас; педагогічний керівник – учитель образотворчого мистецтва Лавренюк О.П.); Мосійчук Олександр (колегіум, 10 клас; керівник – учитель математики Криштановська О.М.); Редька Ірина (ЗОШ №7, 11 клас; керівник – учитель української мови, директор школи Овдіюк В.І.); Полоневич Анастасія (ЗОШ №2, 10 клас; керівник – учитель біології Лопатюк М.М.); З метою виявлення юних знавців математики на базі ЗОШ №7 було проведено міський математичний турнір «Сьома грань» серед учнів 7-8 класів, у якому взяли участь 10 команд ЗНЗ міста.

Серед визначних заходів, організованих та проведених у позашкільних закладах варто назвати: обласну раду старшокласників, Великодній фестиваль тощо; а також участь членів МГМО «Лідер» ПДМ у Міжнародному таборі дружби дітей слав’янських народів «Крынічка» (Рогачов, Білорусь), де учні здобули 60 дипломів, Кубок Дружби, посіли I місце в міжнародних змаганнях з плавання (Борисов Дмитро, учень 11 класу колегіуму), перемогли в конкурсі відеороликів «Мы молодые», КВК, змаганнях дітей та дорослих, фестивалі «Здравствуй, мир!»; визнані найкращими серед співучих колективів табору (Даша Гордійчук, Ілона Ющенко, Маша Кальченко, Інга Шаталова), отримали почесне звання «Звезда лагеря» (Роман Карпішин, учень 9 класу ЗОШ №3).

В трьох пришкільних таборах (ЗОШ№5,7, колегіум) відпочило та організовано провело дозвілля 419 дітей, 30% з яких - діти пільгових категорій отримували безкоштовне харчування. На базі колегіуму вперше було організовано мовний табір, де учні посилено вивчали англійську мову. На організацію роботи таборів було використано 53,3 тис. гривень міського бюджету, а 46 тис. грн використано для придбання путівок дітям, батьки яких є учасниками АТО.
3 червня 2015 року у Новограді-Волинському вперше відбувся круглий стіл випускників-медалістів та представників міської ради, управління освіти і науки. Міський голова Володимир Загривий засвідчив повагу інтелектуальній молоді міста (цього року маємо 27 медалістів) та подякував педагогічним працівникам за якісну підготовку школярів і високий професіоналізм. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, який оприлюднив “Рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2015 року” із 7264 шкіл України НВК та колегіум посіли 125 та 137 місця відповідно, у другій тисячі місць відповідно: 1286 - ЗОШ№3, 1348 – ЗОШ№2, 1419 - СШ№4, решта навчальних закладів мають місця за номером більше 3000. З математики учениця СШ№4 Франчук Марина (вчитель Вазінська Г.Г.) набрала максимальний бал – 200.
З метою патріотичного виховання у ЗНЗ Новограда-Волинського проведено заходи до Дня української писемності та мови (зокрема, небайдужі вчителі та учні долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, який вже вчотирнадцяте пройшов в Україні); Міжнародного дня рідної мови, 201-ї річниці Т.Г.Шевченка, 144-річчя Лесі Українки, 120-ліття Максима Рильського (філологи міста здійснили творчу поїздку на літературно-мистецьке свято «Романівська весна»), 50-річчя спілки письменників Житомирщини тощо. Протягом навчального року проведено низка патріотичних заходів: уроки Мужності, флешмоби, акції «Голуб миру», «Лист пораненому», зустрічі з учасниками бойових дій зони АТО; військово-патріотична спортивна гра «Захисник Вітчизни»; фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль «Козацький гарт». Дієвим у ЗНЗ міста став волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги воїнам АТО, інвалідам, ветеранам війни та праці, людям похилого віку. У всіх школах створено волонтерські загони зі своєю зоною корисної дії: діти беруть участь у благодійних акціях, рейдах, ярмарках, концертах, зустрічах з учасниками АТО, проводять благодійні акції, місячники надання практичної допомоги, операції «Благоустрій», «Обеліск», святкові концерти для ветеранів, Вахти пам'яті, рейди партизанської слави.

Зважаючи на досягнуті результати та визначені цілі, враховуючи вимоги сьогодення, необхідність запровадження освітніх реформ та новацій, у 2015-2016 навчальному році необхідно спрямувати зусилля управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, педагогічних колективів, громадськості на забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі, подальше формування здоров’язбережувального середовища, формування національно свідомого громадянина України.

Начальник управління О.В. Ільяхова

Звіти ЗНЗ за 2014-2015 н.р.

НВК Узагальнені матеріали
про роботу та досягнення
НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня»
за 2014-2015 н.р.
ЗОШ №2 ІНФОРМАЦІЯ
про роботу та досягнення
Новоград-Волинської
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
за 2014-205 н.р.
ЗОШ №3 ІНФОРМАЦІЯ
про роботу та досягення
Новоград-Волинської загальноосвітньої школи №3
за 2014-2015 н.р.
СШ №4ІНФОРМАЦІЯ
про роботу та досягнення Новоград-Волинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів "Школи сприяння здоров"ю" Житомирської області за 2014-2015 н.р
ЗОШ №5 Розфарбуймо літо разом
ЗОШ №6 Формування ключових компетентностей ЗОШ № 6
ЗОШ №7 ІНФОРМАЦІЯ
про роботу та досягнення
Новоград-Волинської ЗОШ № 7 за
за 2014-2015 н.р.
ЗОШ №8 Відчуття прекрасного - це людська потреба
ЗОШ №9 ЗОШ І-ІІІ ст. № 9 – це школа розуму,
добра, щирої дружби, високих ідеалів
ЗОШ №10 ЗОШ №10 – затишний сучасний освітній заклад
Колегіум Національна гордість – сестра патріотизму

Звіти ДНЗ за 2014-2015 н.р.

ДНЗ №1АНАЛІЗ роботи закладу за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку на 2015 - 2016 н.р.
ДНЗ №2 ДОСЯГНЕННЯ навчального закладу №2 «Калинка» за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку на новий 2015-2016 навчальний рік
ДНЗ №4 ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення навчального закладу за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 навчальний рік
ДНЗ №5Крок за кроком йдемо у сьогодення
ДНЗ №6 ІФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення навчального закладу за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 н.р.
ДНЗ №8 Робота та досягнення навчального закладу № 8 за 2014-2015 н.р.
ДНЗ №9 ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення дошкільного навчального закладу №9
за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 н.р.
ЦРД ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення ЦРД «Дельфін» за 2014- 2015 навчальний рік та перспективи розвитку закладу на новий 2015- 2016 навчальний рік
ДНЗ №13ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення ДНЗ №13 за 2014-2015 н.р. та перспектив розвитку закладу на новий 2015 - 2016 н.р.
ДНЗ №14 Життя в «Золотому ключику»
ДНЗ №15ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення ДНЗ №15 за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 н.р.
ДНЗ №16ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення ДНЗ №16 за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 н.р.

Звіти позашкільних НЗ

ПДМ Пріоритетні напрямки розвитку Палацу дітей та молоді
ЦНТТУМ ІНФОРМАЦІЯ про роботу та досягнення Новоград-Волинського ЦНТТУМ за 2014-2015 н.р. та перспективи розвитку закладу на новий 2015-2016 н.р.
Кiлькiсть переглядiв: 712

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.