Повернутися до звичайного режиму

V Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей

/Files/images/Безымянный.jpg

"Мій особистісно зорієнтований урок"

Делегація Новограда-Волинського на фестивалі ОЗОН у Рівному

2015-10-19

Делегація Новограда-Волинського на фестивалі ОЗОН у Рівному
15-16 жовтня у м.Рівне відбувся V Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Його «переїзд» із Новограда-Волинського (у якому чотири рази поспіль збиралася ОЗОНівська родина) в Рівне не позначився на загальному форматі проведення та змістовому наповненні. Ідейний натхненник і засновник фестивалю – А.М.Фасоля, провідний науковий співробітник відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук; організатори цьогорічного заходу – потужна команда на чолі з представниками проректорського й методичного складу Рівненського ОІППО І.В.Вєтрова, Н.А.Мельник та М.А.Піддубного – подбали про насиченість фестивальних форм (громадські слухання, відкриті уроки, ОЗОНівські студії, тренінги, коучинги, Велика ОЗОНівська рада) та різних цікавинок у вигляді Древа пізнання добра і зла, фотоколажів на Фестивальному паркані, анкет із серйозними і жартівливими запитаннями, гасел у програмці (реєстрація – «Ці списки збережуться для історії…», фотографування – «Розкажемо колись онукам…», обід – «Нарешті!», вечеря «Озонівці усіх країв, єднаймося!»).
Педагоги з 19 областей (більше 170 чоловік) – учителі, директори і заступники директорів загальноосвітніх закладів, методисти районних і міських методичних кабінетів, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, викладачі вищих навчальних закладів, професори кандидати педагогічних наук, представники видавництв «Оріон», «Ранок», «Мандрівець» та ін. два дні знаходилися в атмосфері творчого педагогічного єднання, розуму і гармонії, бажанні змінюватися і пізнавати, ділитися і навчатися, пошуку й радості відкриттів у розв’язанні проблемного питання «Учень у системі особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання».
Було надано чудову можливість отримати рекомендації, професійні поради та настанови від метрів науки: О.М.Куцевол, завідувача кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови, доктора педагогічних наук, професора; О.О.Ісаєвої, завідувача кафедри методики викладання російської мови та світової літератури НПУ ім. М.П. Драгоманова, доктора педагогічних наук, професора; Т.П.Матюшкіної, доцента кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидата педагогічних наук; І.М.Хом'яка, завідувача кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія», доктора педагогічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України; І.О.Помазана, завідувача кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету, а також О.Ю.Котусенко, головного спеціаліста відділу змісту середньої освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Делегація Новограда-Волинського у складі 19 чоловік була представлена методистами інформаційно-методичного центру управління освіти і науки, вчителями української мови та літератури, більшість з яких були членами творчої групи під керівництвом А.М.Фасолі. Учасники фестивалю гарячими оплесками вітали нашу команду, теплими словами згадували події попередніх фестивалів у Новограді-Волинського. Стоячи і не приховуючи сліз, у єдинім пориві скорботи усі присутні вшанували пам’ять П.К.Ліневича, завзятістю і горінням якого ідея Фестивалю була підтримана на звягельській землі.
Родзинкою цьогорічного заходу стала урочиста передача Фестивальної Чаші як символу пізнання, оновлення і духовного ОЗОНівського братства та започаткування Фестивального Літопису, що містив інформаційні відомості, статті та світлини проведення фестивалів у 2010-2014 рр, підготовленого працівниками ІМЦ. Ці атрибути з найкращими побажаннями успіхів і невгасимої творчості передала представникам Рівненського ОІППО завідувач ІМЦ С.В.Філанчук.
У рамках фестивалю представники м. Новоград-Волинського презентували свій досвід: використання особистісно зорієнтованого навчання на уроках української літератури (учителі СШ №4 Л.В.Трехлєбова та А.В.Калюжнікова, ЗОШ №10 О.В.Ульянова); проведення коучингу «Мистецтво запитувати» (методист ІМЦ І.В.Кондратець).
Спасибі усім, хто продовжує і підтримує славну традицію Фестивалю ОЗОН своїм осяянням, небайдужістю, відкритістю і щирістю. Ви – найкращі. Ви – гордість і слава України!

Інна Кондратець, методист ІМЦ


Кiлькiсть переглядiв: 914

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.