Повернутися до звичайного режиму

Атестаційні матеріали вчителів, які атестувались
у 2012-2013 н.р.

/Files/images/атестація кн.jpg

Атестація педагогічних кадрів

/Files/images/атестація 2013 вступ1.jpgОдним з важливих етапів у роботі з педагогічними кадрами є їх атестація (система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень кваліфікації, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання).

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

/Files/images/атестація 20113 вступ2.jpgЗгідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, з метою узагальнення результатів вивчення професійної діяльності, підвищення їх фахової компетентності та загальної культури процес атестації педагогічних працівників починається з жовтня.

/Files/images/атестація 2013 вступ 3.jpgУ Новограді-Волинському шкільні та міські (І та ІІ рівня) атестаційні комісії відповідно до затвердженого графіку роботи вивчають педагогічну діяльність осіб, які атестуються, шляхом відвідування уроків, позаурочних заходів, вивчають рівень навчальних досягнень учнів з предмета, що викладає вчитель, ознайомлюються з навчальною документацією щодо виконання педагогічним працівником своїх посадових обов'язків, його участі у роботі методичних об'єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи, тощо.

Особлива відповідальність полягає на атестаційну комісію ІІ рівня, адже вона атестує найкращих вчителів міста – педагогів, яким присвоюється кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» та педагогічні звання «учитель-методист» («старший учитель»), або на їх відповідність раніше встановленим категоріям та званням.

З метою забезпечення дієвості принципів колегіальності при проведенні атестації, своєчасного та всебічного вивчення системи роботи вчителів, педагогічного досвіду та його поширення при атестаційних комісіях створюються експертні групи з числа методистів ІМЦ та найдосвідченіших вчителів-фахівців. Експертні групи протягом листопада 2012 року – березня 2013 року вивчали досвід роботи вчителів, які атестуються в поточному навчальному році, та представляють власні висновки про рівень професійної компетентності педагогів відповідним атестаційним комісіям.

Дуже важливо створити доброзичливу та об’єктивну атмосферу роботи атестаційних комісій, а її результати мають бути спрямовані на утвердження високої ролі педагога, підвищення його авторитету в колективі навчального закладу, серед колег, учнів, вихованців та їхніх батьків.

Саме на доброзичливе комплексне об’єктивне оцінювання рівня кваліфікації педагогічної майстерності, перевірку особистісного зростання спрямована щорічна атестація педпрацівників.

Атестаційною комісією управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради проатестовано 73 педагогічних працівників. 47 з них відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», 16 - присвоєно категорію «спеціаліст вищої категорії». Педагогічне звання «старший учитель» присвоєно 11 працівникам; звання «учитель-методист» отримали 5 досвідчених педагогів міста; 28 педагогів визнано такими, що відповідають раніше присвоєним педагогічним званням «старший учитель» та «учитель-методист». Протягом міжатестаційного періоду вчителі працюють над створенням портфоліо творчих розробок, власних досягнень та представляють його на розгляд колег.

Особлива увага приділяється п’ятьом педагогічним працівникам, які претендують на присвоєння педагогічних звань "учитель-методист" – вони повинні мати власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами. Зрозуміло, що саме ці вчителі повинні мати високі якісні показники результативності навчання школярів та виконувати методичну роботу, високий рівень якої добре відомий у нашому місті та за його межами.

За результатами атестації третій рік поспіль інформаційно-методичним центром випускається збірка «До вершин професійної майстерності», в якій відображено досягнення вчителів вищої кваліфікаційної категорії, вчителів-методистів, старших учителів у міжатестаційний період, представлено творче портфоліо вчителів. Це дає змогу вивчити та поширити досвід кращих вчителів міста, порівняти їх досягнення з особистими та визначитися з вимогами до атестації на вищу кваліфікаційну категорію та присвоєння педагогічних знань.

Павло Ліневич, завідувач інформаційно-методичного центру

Українська мова та література
Англійська мова
Біологія
Хімія
Початкові класи
Інформатика
Образотворче мистецтво
Історія
Російська мова та світова література
Фізична культура
Трудове навчання
Математика
Фізика
Географія
Дошкільна освіта
Методична служба
Кiлькiсть переглядiв: 5136

Коментарi

  • Александр

    2013-10-21 19:13:00

    Уважаемые методисты! Вы выполнили очень большую работу! Как правило ее не ценят - привыкли атестовать "с потолка". А вы действительно изучаете результативность деятельности педагогов города. Вот бы у нас в Днепропетровске так!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.