Повернутися до звичайного режиму

Сторінка керівника закладу освіти

2018 рік

/Files/images/2018/ващук.jpg Інформація про хід виконання Програми розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки

І. Дошкільна освіта

- Право дітей на здобуття дошкільної освіти в місті реалізують 12 закладів дошкільної освіти, в яких навчається і виховується 2323 дитини, що становить 70% від загальної кількості дітей від 1 до 6 років. Діти від 3 до 6 (7) років охоплені на 98% дошкільною освітою. Діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою 100%.

- Запроваджено систему „КУРС: Дошкілля“ та електронну реєстрацію дітей. У 2018 році черга в заклади дошкільної освіти відсутня. Всі зареєстровані діти зараховані до відповідних вікових груп у визначені батьками заклади дошкільної освіти.

- Для створення рівних умов для доступу кожної дитини до якісної дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти функціонують санаторні групи та групи спеціального призначення. У міській мережі 1 заклад компенсуючого типу (ДНЗ №16) і 3 комбінованого (ДНЗ №№ 4,6,14). У них функціонує 17 груп компенсуючого типу, а саме: для тубінфікованих дітей, для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, зору, мови, затримкою психічного розвитку. В цих групах перебуває 369 дітей. Одночасно зі здобуттям дошкільної освіти діти в цих закладах проходять комплекс лікувально-реабілітаційних заходів.

- У закладах дошкільної освіти навчається і виховується 28 дітей-інвалідів, які в умовах дошкільного закладу одержують ранній соціальний досвід та отримують корекційно-реабілітаційні послуги.

- На зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти використано 349 880 грн. Модернізовано ігровий та спортивний майданчик ДНЗ №1, залучено 32 511 грн.

- Придбано комп’ютерної техніки: 5 ноутбуків на суму 43 243 грн (ДНЗ №1,6,14,9), два принтери на суму 10 730 грн (ДНЗ №№1,14), комп’ютер на суму 9 690 грн (ДНЗ № 6).

- Для розвитку творчих здібностей дітей, реалізації їх потенційних можливостей у дошкільних закладах організовано гуртки художньо-естетичного, музичного, спортивного напряму (57 гуртки), в які залучено 984 дитини.

- Урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля відбулися в жовтні в ДНЗ №15 «Грайлик». Це був десятий, ювілейний, День дошкілля і пройшов він під гаслом «Серце віддаю дітям». Свято пройшло у форматі гри «Хто в темі?» за творами В.О. Сухомлинського. Кращим педагогам закладів дошкільної освіти міста вручено подяки управління освіти й науки Новоград-Волинської міської ради.

- У рамках угоди про наукове співробітництво між інформаційно-методичним центром управління освіти і науки і державним закладом «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України» (м. Костянтинівка Донецької обл.) у 2018 р. проведена діагностична робота з вивчення емоційно-вольового та інтелектуального стану дітей старшого дошкільного віку ДНЗ №№ 5,15 та дітей перших класів Ліцею №1, ЗОШ № 6. Відбулася чергова зустріч з науковим консультантом лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, кандидатом психологічних наук Ладивір Світланою Олексіївною та науковим співробітником лабораторії психології дошкільника Федорчук Оленою Іванівною. Цьогоріч до роботи науковців з педагогами закладів дошкільної освіти долучилася викладач КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР, кандидат психологічних наук Завязун Тетяна Володимирівна.

ІІ. Загальна середня освіта

Проект «Професійний розвиток педагогічних працівників»

- Відповідно до плану здійснюється підвищення кваліфікації при КЗ «ЖОІППО» ЖОР, Харківському Центрі розвивального навчання, Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти (м.Київ). За 2018 рік курсову перепідготовку пройшли 167 педагогів закладів освіти міста. З 1 лютого 2018 року розпочалася активна фаза навчання вчителів у межах дистанційного курсу на онлайн-платформі Edеra. Організовано 100%-ву реєстрацію та пройдено модулі дистанційного курсу.

- Продовжується практика вивчення передового досвіду з питань організації освітнього процесу, управлінської діяльності в інших регіонах країни.

- Триває співпраця з науковцями. Відбулися серії навчальних тренінгів для працівників психологічної служби міста під науковим керівництвом кандидата психологічних наук, викладача кафедри психології Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Кльоц Л.А. Уже вдруге у Новограді-Волинському було організовано зустріч із Олександром Авраменком, доцентом кафедри мов і літератур Київського університету імені Бориса Грінченка.

- У 2018 р. у Ліцеї №11 завершився пілотний проект „Нова українська школа“ для учнів перших класів Ліцею №11. У січні 2018 року педагоги-початківці пройшли курси тренерів НУШ. У контексті заходів для ефективної підготовки вчителів початкових класів у місті створена творча група вчителів початкових класів, засідання якої відбувалися протягом навчального року. З вересня 2018 року для забезпечення роботи закладів освіти в нових умовах з державного бюджету передбачено 1 млн. 413 тис. 600 грн, співфінансування з міського бюджету становить 605 тис. 828 грн. На ці кошти закуплено шкільні парти, дидактичне обладнання, комп’ютери. Кожна школа міста отримала безкоштовно ігрові набори ЛЕГО «Шість цеглинок» на кожного першокласника та по одному ігровому набору на кожен перший клас.

- Триває робота «Школи резерву керівних кадрів». Створено програму для електронного тестування слухачів Школи у грудні 2018 року.

- Вийшов у друк 18- й номер інформаційно-методичного часопису «Педагогічний вісник».

- Відбулася педагогічна виставка авторських посібників та методичних розробок «Сучасна освіта м. Новограда-Волинського». За результатами XX обласної виставки «Сучасна освіта Житомирщини - 2018» освітянам Новограда-Волинського вручено 41 диплом. Освіту міста Новограда-Волинського було представлено в рамках Х міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», яка проходила в жовтні 2018 року в м. Києві. Дипломантом виставки став інформаційно-методичний центр управління освіти і науки в номінації «Інноваційні технології навчання». У школах міста успішно впроваджуються освітні проекти: «Інтелект України» (ЗОШ №2), програма «Росток» (ЗОШ №5), розвивальне навчання (ЗОШ №7, Ліцей № 11).

- У 2018 році проведено міський огляд-конкурс «Кращий навчальний кабінет математики». Переможцю, ЗОШ№10, вручено грошовий сертифікат на суму 5 000 грн.

- Проведено міський очно-заочний конкурс «Клас року» серед 5-7 класів. У заочному етапі взяли участь 12 класів закладів освіти міста, а в очному етапі – 5 класів. Абсолютним переможцем конкурсу став 6 клас ЗОШ №2.

- У листопаді 2018 р. у Житомирі урочисто підбили підсумки Всеукраїнського учнівського кінофестивалю «ЖУК». Переможцями визнано кращу операторську роботу Ліцею №1, кращий сценарій – ЗОШ №2, приз глядацьких симпатій у ЗОШ №3.

- У 2017-2018 н.р. проведено ряд виховних заходів: уроки Мужності; флешмоби; акції «Лист воїну АТО», «Подаруй іграшку військовому»; уроки миру «Україна – єдина країна», зустрічі з учасниками бойових дій зони АТО, фестиваль «Зустріч трьох поколінь». Продовжив роботу міський учнівський патріотичний клуб «Звягель-Патріот». У рамках засідання Клубу відбулася міська гра «26 причин любити Україну».

Проект «Обдаровані діти»

- Інформаційно-методичним центром забезпечено участь міських учнівських команд в обласних, Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях. Протягом 2017-2018 навчального року 594 учні 7-11 класів ЗЗСО міста взяли участь у міському етапі Всеукраїнських предметних олімпіад. В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017-2018 навчальному році наше місто представило 90 учасників, із них 45 (50%) є переможцями. Досягненням олімпіадного руху 2018 року є 7 переможців обласного етапу, 3 учнів у складі обласних збірних команд брали участь у Всеукраїнському етапі предметних олімпіад;

- Триває робота міської школи «Обдарована дитина» з підготовки переможців міського етапу до участі в обласних та Всеукраїнських олімпіадах. У 2017-2018 н.р. у роботі Школи брали участь майже 200 дітей. Забезпечували діяльність Школи «Обдарована дитина» 29 керівників відділень, яких було відзначено в розмірі 50% від посадового окладу;

- Призначено персональні стипендії міського голови для обдарованих дітей міста. У 2017-2018 навчальному році за досягнення у навчальній діяльності, галузях спорту, культури і мистецтв, громадській і позашкільній діяльності було відзначено 10 учнів ЗЗСО міста, стипендіатів міського голови, які протягом навчального року отримували стипендію у розмірі 300 грн. У 2018-2019 навчальному році також відбулося урочисте вручення персональних стипендій міського голови для 10 обдарованих дітей міста (із місячним фондом 3 000 грн);

- Відбулися урочисті зустрічі з переможцями всеукраїнських учнівських турнірів та конкурсів, ІІІ, ІV етапу всеукраїнських олімпіад (загальноміське свято «Майбутнє твориться сьогодні»), медалістами («Золота молодь м. Новограда-Волинського»);

- Пройшов фестиваль дитячих колективів та окремих виконавців художньої самодіяльності «Сузір’я талантів»;

- Протягом 2017-2018 навчального року учасники міжнародного обміну, учні і педагоги Ліцею №4, реалізовували міжнародний проект «Разом творити суспільство – у політичному та повсякденному житті». У рамках реалізації цього проекту учні мали змогу відвідати Німеччину, познайомитись з історією держави та її політичним устроєм. А вже на початку квітня делегація учнів з німецької гімназії на чолі з викладачами прибула до нашого міста на щорічну зустріч у рамках міжнародного шкільного обміну. В 2017-2018 н.р. у Ліцеї №11 оформлено кабінет польської мови за кошти від фундації «Свобода і демократія». Завершився спільний проект Ліцею №11 і фундації «Свобода і демократія» «PL-100. ДЗЕРКАЛО ПОЛЬСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ». Переможцем у ІІ модулі конкурсу «Обираю польську» від фундації «Свобода і демократія» визнано Ліцей №11. ЗОШ №8 здобула перемогу в кращій аранжації кабінету польської мови від фундації «Свобода і демократія». Нагородою стала поїздка до м. Варшава у листопаді 2018 року. У 2018 р. укладено угоду про співпрацю між Ліцеєм №1 і Ліцеєм «Клясик» (м.Варшава).

Проект «Дитина з особливими освітніми потребами»

- Для дітей з особливими освітніми потребами за заявами батьків у 7-ми закладах загальної середньої освіти міста організовано інклюзивне навчання. З 1 вересня 2018 року працює 21 інклюзивний клас, введено 12 посад асистентів учителя. Інклюзивним навчанням в ЗЗСО охоплено 29 дітей.

- З червня 2018 року почала функціонувати комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради Житомирської області. Діяльність центру забезпечують 6 педагогічних працівників: директор, 2 вчителі-логопеди, 1 вчитель-дефектолог, 1 практичний психолог, 1 вчитель-реабілітолог, які успішно пройшли конкурсний відбір на заміщення вакантних посад педагогічних працівників. З обласного бюджету виділено кошти у сумі 113,6 тис. грн, які освоєно у повному обсязі: закуплено меблі, комп’ютерну техніку. Освоєно кошти з міського бюджету в загальній сумі 53,5 тис. грн: 14 тис. грн на поточний ремонт приміщення (встановлення металопластикової конструкції), 17 тис. грн на встановлення пандуса, 17 тис. грн на придбання меблів, 5,5 тис. грн на закупівлю дидактичних матеріалів.

- Працівниками ІРЦ з вересня 2018 року проводиться комплексна оцінка з метою визначення особливих освітніх потреб дітей, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами тощо. У листопаді 2018 року на базі ІРЦ відкрито ресурс-студію «Майстерня успіху» для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Проект «Здоров’я учасників навчально-виховного процесу»

- Учні ЗЗСО міста беруть активну участь як у міських, так і в обласних етапах спортивних змагань. У 2017-2018 н.р. у міському етапі спортивних ігор взяли участь понад 1000 школярів, що становить 28% від загальної кількості учнів 5-11 класів. Учнівські команди закладів освіти, переможці міських змагань, брали участь в обласних змаганнях з футболу, волейболу, легкої атлетики та комплексних заходів «Олімпійське лелеченя», «Старти надій», «Козацький гарт», військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). За підсумками обласних Спортивних ігор школярів Житомирщини цього року освіта міста Новограда-Волинського здобула ІІ місце та почесний Кубок.

- З метою покращення асортименту страв запроваджено надання послуг з харчування учнів приватними підприємцями. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з 01.09.2018 року харчування дітей в усіх закладах загальної середньої освіти міста здійснюється суб’єктами господарювання.

- На забезпечення безкоштовним харчуванням 718 вихованців закладів дошкільної освіти та 1591 учня закладів загальної середньої освіти міста у 2018 році з міського бюджету спрямовано 8 млн. 521 тис. 315 грн.

- Рішенням виконавчого комітету міської ради звільнено від плати за харчування дітей таких категорій, які не передбачені чинним законодавством, а саме: дітей, батьки яких мають статус учасника бойових дій АТО, учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей, з квітня 2018 року – учнів з інвалідністю.

Крім пільг на харчування, третій рік поспіль наші учні користуються пільгами на перевезення міським транспортом. У 2018 році з міського бюджету на це було виділено 260 тис. грн. Щороку міським бюджетом передбачаються кошти і на оздоровлення та відпочинок учнів у пришкільних таборах. Влітку 2018 року таку можливість мали 856 школярів, на що було виділено 213,7 тис. грн. У Ліцеї №4, ЗОШ №9, ЗОШ №10 було організовано роботу літніх мовних таборів.

ІІІ. Позашкільна освіта

- Упродовж одного року здійснено передачу з державної у комунальну власність будівлю по вулиці Князів Острозьких, 46, в якій наразі знаходиться Палац дітей та молоді. Колективом закладу у короткі терміни здійснено ремонт приміщень. З міського бюджету на ремонтні роботи виділено близько 250 тис. грн. В жовтні відбулося урочисте відкриття Палацу дітей та молоді у новому приміщенні. У вересні 2018 року в ПДМ відкрито новий гурток туристично-краєзнавчого напряму «Пласт». Педагоги і вихованці ПДМ у 2018 р. взяли участь у міжнародному проекті дружби дітей слов’янських народів «Крынічка» та здобули чимало перемог.

- Новоград-Волинським центром науково-технічної творчості проведено 11 міських масових заходів, виставок, конкурсів, змагань, що охопили близько 600 учасників. У 2018-2019 навчальному році відкрито нові гуртки дослідницько-експериментального напряму. На базі дитячо-юнацькогго клубу фізичної підготовки систематичного проходять змагання масових видів видів спорту як міського, так і обласного рівнів. Зокрема, з футболу, легкої атлетики, греко-римської боротьби тощо.

ІV. Матеріально-технічна база

- Заклади освіти міста добре підготувалися до нового 2018-2019 навчального року. У поточному році завершено реконструкцію дахів Ліцею №1 та Ліцею №11, на що з міського бюджету у 2018 році спрямовано 1млн. 520 тис. грн.

- Проведено демонтаж горючих матеріалів у ЗОШ №3 на суму 156 тис. грн, проведено заміну труб внутрішньої системи опалення в ДНЗ №6 на суму 184,5 тис. грн, проведено заміну каналізаційних труб в ДНЗ №14 на суму 34 тис. грн, усунуто наслідки буревію, який зірвав частину покрівлі ЗОШ №8 на суму 140 тис. грн тощо.

- Загалом з міського бюджету на підготовку закладів освіти до нового навчального року виділено 2 млн. 579 тис. 089 грн, з обласного бюджету – 330,1 тис. грн.

- За сприяння народного депутата України Литвина В.М. встановлено тренажерний майданчик на території Ліцею №4, виділено державної субвенції у сумі 239,5 тис. грн, зокрема, на придбання та встановлення спортивного майданчика для ЗОШ №7 – 50 тис. грн, придбання меблів для шкільних їдалень у ЗОШ №3 та ЗОШ №7 на суму 99,5 тис. грн, капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №5 – 50 тис. грн, придбання комп’ютерного устаткування в Ліцей №11 на суму 40 тис. грн.

V. Управління освітою

- У 2018 р. розпочато реформування системи загальної середньої освіти міста, зокрема, рішенням міської ради змінено тип та назву трьох закладів загальної середньої освіти міста (НВК, СШ №4, колегіум), які з 1 липня 2018 року стали відповідно ліцеями №1,4,11.

- Затверджено Порядок призначення на посаду керівників закладів та установ освіти комунальної форми власності міста Новограда-Волинського. За новим Порядком проведено конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Ліцею №11 та директора ЗОШ №8.

- Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з серпня 2018 року заклади загальної середньої освіти перейшли на ведення самостійного бухгалтерського обліку.

Кiлькiсть переглядiв: 861

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.